Navigatsioonitee

Cannes'i filmifestivalil särab Euroopa filmitalent - 17/05/2010

Media programmi logo © EL

Kuuel ELi abiga valminud filmil on lootust võita Kuldne Palmioks.

Selle aasta festivalil on linastumiseks välja valitud 20 ELi rahastatud filmi. Kuus neist võistlevad Kuldse Palmioksa eest.

"Mul on hea meel, et Euroopa filmid on Cannes'is jälle hästi esindatud", sõnas kultuurivolinik Androulla Vassiliou. "Oleme rahul, et MEDIA programm on osa sellest eduloost."

Alates 2000. aastast on Kuldse Palmioksa võitnud kaheksa ELi MEDIA programmist toetatud filmi. Mitu MEDIA programmi kaudu rahastatud filmi, sealhulgas "Slumdog Millionnaire", on võitnud ka Oscari.

Programm loodi 1990. aastal ning ajavahemikuks 2007-2013 on sellele eraldatud 755 miljonit eurot. Programmi eesmärk on toetada Euroopa audiovisuaaltööstust ning suurendada Euroopa toodangu ringlust väljaspool ELi. Seepärast on 65% vahenditest eraldatud Euroopa filmide levitamise ja tutvustamise edendamiseks. Programmi kaudu ei rahastata otseselt filmide tootmist.

Alates järgmisest aastast muutub ELi poolne toetus rahvusvaheliseks. Käivitatakse vahetusprogramm DeutschEnglishfrançais loominguliste ja kaubanduslike sidemete loomiseks ELi ja muu maailma filmitegijate vahel. Eesmärk on luua ärivõimalusi ning avardada vaatajate valikuvõimalusi kõikjal maailmas.

Viimastel aastatel on filmitööstuse esindajad Cannes'i festivali ajal kohtunud ka poliitikutega, et arutada arengusuundi ja rahastamisprioriteete. Sellel aastal on kohtumise korraldajaks volinik Androulla Vassiliou, kes teeb teatavaks 2010. aasta Euroopa talendi auhinna võitja. See on iga-aastane võistlus ELi programmist toetatud filmiprojektide vahel parima Euroopa-teemalise filmi leidmiseks.

Selle aasta Kuldsele Palmioksale kandideerivast kuuest ELi rahastatud filmist kolm on Prantsuse filmitegijate toodang: "Tournée" (Mathieu Amalric), "Des hommes et des Dieux" (Xavier Beauvois), ja "La Princesse de Montpensier" (Bertrand Tavernier).

Teised kolm filmi on Sergei Loznitsa "My Joy" (Ukraina), Abbas Kiarostami "Certified Copy" (Iraan) ja Kornél Mundruczó "Tender Son-The Frankenstein Project" (Ungari).

Cannes'i filmifestivali ametlik veebisait Englishespañolfrançaisportuguês

Androulla Vassiliou veebisait

ELi audiovisuaalpoliitika

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad