Naršymo kelias

ES vertimo raštu konkursas skatina daugiakalbystę - 30/03/2010

2009 m. konkurso nugalėtojai ©ES

2009 m. ES vertimo raštu konkurso 27 nugalėtojams įteikti apdovanojimai už kalbų žinias.

Į Briuselį atėjo pavasaris, o su juo čia suvažiavo ir 27 Europos Komisijos vertimo raštu tarnybos surengto konkurso „Juvenes Translatores“ (lot. „Jaunieji vertėjai“) nugalėtojai. Tai trečiasis toks konkursas vidurinių mokyklų moksleiviams, dabar jau tapęs tradiciniu.

Konkursas vyko 2009 m. lapkričio 24 d., jame galėjo dalyvauti 1992 m. gimimo jaunieji vertėjai, atstovavę savo mokyklai ir šaliai. Dalyviai turėjo pasirinkti vieną iš 23 tekstų (po vieną kiekviena oficialiąja ES kalba) ir išversti jį į kitą pasirinktą ES oficialiąją kalbą.

Ne tik nugalėtojai, bet ir kiti dalyviai atskleidė savo vertėjo talentą, sudėtingas teksto vietas išvertę netikėtais, naujais būdais.

Nederėtų pamiršti ir mokytojų. Rengiantis konkursui mokykloje nepakanka vien tik mokyti kalbų ir sutvarkyti praktinius reikalus – mokytojai turi puoselėti auklėtinių talentą. Kartais prireikia išradingų sprendimų, pavyzdžiui, jeigu šalies mokyklos ir pašto įstaigos tuo metu streikuoja – pernai taip nutiko Airijoje.

Gana nelauktai konkursas paskatino imtis kitų su kalbomis susijusių iniciatyvų. Po paskutinio konkurso Gothenburge (Švedija) dirbantis prancūzų kalbos mokytojas pradėjo sėkmingą „Juvenes Translatores“ moksleivių mainų programą su Prancūzijos ir Ispanijos mokyklomis. Idėja pasirodė patraukli ir dabar kitos mokyklos sėkmingai seka šiuo pavyzdžiu.

Konkursu „Juvenes Translatores“ Europoje siekiama skatinti mokytis užsienio kalbų ir kelti vertėjo profesijos prestižą. Kaip pasakė vienas iš nugalėtojų: „Net jeigu sakai tą patį dalyką, tai, ką pasakysi prancūziškai, angliškai ir mano gimtąja kalba, nebus visiškai tas pat. Efektas bus skirtingas. Todėl aš mokausi kalbų, kad galėčiau reikšti savo mintis įvairiau“.

Daugiau apie „Juvenes Translatores“

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos