Navigačný riadok

Plagáty a videá – skúška tvorivosti - 29/01/2010

Logo súťaže o najlepší plagát ku Dňu Európy © EÚ

Súťaže sú vypísané v troch kategóriách – práva detí, podnikanie a Deň Európy. Na víťazov čakajú hodnotné ceny a možno aj kúsok slávy...

Páčilo by sa vám, ak by bol váš plagát vystavený po celej Európe? Víťaz súťaže o plagát ku Dňu Európy 2010 si tento pocit bude môcť vychutnať.

Do súťaže na tému Mám rád Európu bolo zatiaľ zaslaných 1700 prác z celej EÚ. Víťaz získa finančnú odmenu vo výške 2000 EUR. Odborná porota už vybrala desiatich finalistov. Navštívte naše stránky a zahlasujte za dielo, ktorá sa vám páči najviac.

Ak ste túto súťaž prepásli alebo radšej pracujete v kolektíve, môžete sa zúčastniť akcie Nakresli mi právo. Táto súťaž bola vypísaná pri príležitosti 20. výročia Dohovoru OSN o právach dieťaťa English , ktorý chráni deti na celom svete. Dohodnite sa svojimi priateľmi a nakreslite plagát na tému jedného z práv uvedených v dohovore. Víťazi dostanú pozvanie na slávnostné odovzdávanie cien v Bruseli.

Súťaž Euro – čo to pre nás znamená? je ďalšou príležitosťou na kolektívnu prácu. Vyhrá ten, kto svojou fotografiou sprevádzanou krátkym textom najlepšie vyjadrí, čo pre neho spoločná mena znamená.

Európa v obrazoch English je určená pre audiovizuálnych tvorcov bez ohľadu na ich vek a skúsenosti. Pri vytváraní videoklipu môžte využiť digitálnu knižnicu Európskej komisie. Klip by mal osloviť čo najširší okruh divákov. Nie je to jednoduchá úloha, ale hlavná cena je až 10 000 EUR!

A ak máte náhodou podnikateľské sklony, zapojte sa do Európskej ceny za videozáznam o podnikaní. Využite svoju fantáziu a vytvorte film, ktorý v ľuďoch prebudí záujem o podnikanie.

Želáme vám veľa šťastia a nech vás múzy neopúšťajú!

EÚ – ceny, ocenenia, súťaže

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy