Ścieżka nawigacji

Plakaty i nagrania wideo – bądź twórczy! - 29/01/2010

Logo konkursu plakatowego z okazji Dnia Europy 2010 © EU

Autorzy nagrodzonych w konkursach artystycznych prac promujących prawa dzieci, rozwój przedsiębiorczości i Unię Europejską zdobędą nie tylko nagrody pieniężne – ich prace zostaną szeroko rozreklamowane.

Czy chciałbyś, aby Twój plakat został wystawiony w całej UE? Niedługo poznamy zwycięzcę organizowanego przez Komisję Europejską konkursu plakatowego z okazji Dnia Europy.

W nadziei na zdobycie nagrody głównej − 2000 euro i rozgłosu dzięki darmowej reklamie − do udziału w konkursie przesłano 1 700 prac z całej UE, których tematem przewodnim było hasło „I ♥ Europe". Jury składające się z ekspertów wytypowało już dziesięć prac finałowych. Teraz decyzja, który plakat zwycięży, należy do internautów. Każdy może głosować on-line na najlepszy w swoim odczuciu plakat.

Osoby, które przegapiły szansę wzięcia udziału w konkursie lub wolą pracę zespołową, mogą wystartować w konkursie pt. „Narysuj mi prawo”. Zorganizowano go z okazji 20-tej rocznicy obchodów Konwencji o prawach dziecka ONZ English , chroniącej dobro dzieci na całym świecie. Aby wziąć w nim udział, trzeba grupowo zaprojektować plakat ilustrujący jedno z praw zawartych w Konwencji. Zwycięzcy zostaną zaproszeni do Brukseli na zwiedzanie miasta oraz wezmą udział w ceremonii wręczenia nagród.

Również konkurs pt. „Euro: co to dla nas oznacza?” stwarza okazję do pracy w grupie. Tym razem zadanie polega na zrobieniu zdjęcia, na którym jego autorzy ukażą, jakie znaczenie ma dla nich waluta euro. Do zdjęcia należy dołączyć krótki opis pracy.

„Europa w obrazach” English to konkurs przeznaczony dla wszystkich artystów audiowizualnych – bez względu na ich wiek i doświadczenie zawodowe. Do realizacji swojego pomysłu można wykorzystać materiały z biblioteki cyfrowej Komisji Europejskiej. Celem ma być stworzenie kreatywnego wideoklipu, który będzie przemawiał do wszystkich warstw społecznych. To trudne zadanie, jednak gra jest warta świeczki: nagroda wynosi aż 10 tys. euro!

Europejski Konkurs Filmów o Przedsiębiorczości zachęca do nakręcenia filmu, który wzbudzi zainteresowanie założeniem własnego biznesu.

Zachęcamy do twórczego działania i wzięcia udziału w konkursach. Życzymy wszystkim powodzenia.

Unijne nagrody i konkursy

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki