Cesta

Umíte vytvořit zajímavý plakát nebo video? Nenechávejte si je pro sebe! - 29/01/2010

Logo letošního ročníku soutěže o nejlepší plakát © EU

EU pořádá soutěže o nejlepší díla, jejichž tématem jsou práva dětí, podnikání a EU obecně. Výherci se mohou těšit na ceny a prostor v médiích.

Chtěli byste, aby vaše zdařilé dílo viděli ve všech zemích v Evropě? Vítěz soutěže o nejlepší plakát pro Den Evropy tuto šanci dostane!

Do soutěže bylo přihlášeno asi 1 700 plakátů, a to z celé EU. Všechny vycházejí z motivu „I ♥ Europe“ a jejich tvůrci doufají, že právě jim se podaří získat hlavní cenu, kterou je částka 2 000 eur a prostor v médiích. Odborná porota již zúžila výběr na 10 finalistů. Jejich dílka najdete na internetových stránkách soutěže, kde můžete také hlasovat o to nejzdařilejší.

Pracujete-li raději v týmu, pak vás bude možná více zajímat soutěž Draw me a right. Ta je pořádána u příležitosti 20. výročí přijetí Úmluvy OSN o právech dítěte English , která hájí zájmy dětí na celém světě. Chcete-li se zúčastnit, vytvořte s kamarády plakát, jehož tématem bude jedno z práv, o kterých úmluva hovoří. Vítězové budou pozváni na prohlídku Bruselu a na slavnostní předání cen, kde převezmou ocenění za svou práci.

Další šancí pro týmy je téma Co pro nás znamená euro? Soutěží se o nejlepší fotografii, která bude vystihovat, co pro vás evropská měna euro znamená, a ke které bude připojen krátký popisek.

Soutěž Picturing Europe English je pro ty, kteří pracují s audiovizuálním materiálem – a to bez ohledu na věk a zkušenosti. Účastníci mají z materiálu z digitální knihovny Evropské komise vytvořit video, které by zaujalo diváky všech věkových kategorií a profesních zaměření. To není hračka, ale cena 10 000 eur za to stojí!

Pokud vás to táhne spíš k podnikání, pak je tu pro vás European entrepreneurship video award. Soutěží se o nejlepší krátký film, který ukáže něco zajímavého a podnětného o začínajících podnikatelích.

Už máte nějaký zajímavý nápad? Tak hodně štěstí!

Soutěže EU o ceny

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy