Navigačný riadok

Nové hudobné hviezdy pod svetlami reflektorov počas udeľovania cien Border Breakers Awards - 14/01/2010

Logo hudobnej súťaže European Border Breakers Awards 2010 © EU

Európske skupiny a speváci ocenení za najpredávanejšie debuty za hranicami svojich krajín.

Medzi víťazmi tohtoročného European Border Breakers awards English sú francúzska popová hviezda Sliimy a britský spevák a textár Charlie Winston.

Táto cena sa udeľuje skupinám, speváčkam a spevákom, ktorí predali v Európe najviac kusov svojho debutového albumu, pričom predaj vo vlastnej krajine sa do celkovej bilancie nezapočítava.

Odovzdávanie cien sa uskutoční v piatok v holandskom Groningene v rámci slávnostného otvorenia hudobného festivalu EuroSonic Noorderslag English . Podujatie, na ktorom vystúpia minulí a súčasní víťazi, bude moderovať osobnosť britskej TV Jools Holland.

Medzi tohtoročnými víťazmi sú aj niektorí veľmi známi umelci pôsobiaci na európskej hudobnej scéne. Okrem spomínaného Winstona a Sliimyho medzi ne patria aj Milow z Belgicka, Peter Fox z Nemecka, Soap&Skin z Rakúska, Kerli z Estónska, Jenny Wilson zo Švédska, Buraka Som Sistema z Portugalska, Esmee Denters z Holandska a Giusy Ferreri z Talianska.

Ešte stále nebola udelená cena publika, ktorú získa najlepšia z 10 skupín. On-line hlasovanie sa uskutočnilo v decembri.

Súťaž sa organizuje už sedem rokov. Jej cieľom je zviditeľnenie úspešných umelcov v zahraničí a podpora európskeho hudobného priemyslu, ktorý zamestnáva približne 600 000 osôb.

V minulosti cenu získali dnes už uznávaní umelci – Carla Bruni, Adele, Katie Melua, Damien Rice, The Fratellis, Gabriel Rios a Tokio Hotel.

 

Border Breaker awards 2010 English

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy