Navigācijas ceļš

“Border Breakers” apbalvošanas ceremonijā pulcēsies jaunās zvaigznes - 14/01/2010

“European Border Breaker” balvas 2010 logotips © ES

Godina Eiropas mūziķus, kuru debijas albums kļuvis populārs ārpus viņu dzimtās valsts.

Šogad “European Border Breakers” balvas English laureātu pulkā ir franču popmūzikas sensācija Sliimy un britu dziedātājs un komponists Čārlijs Vinstons.

Šī Eiropas balva ir atzinība par panākumiem plašākas auditorijas piesaistīšanā, un to piešķir mūziķiem, kuru debijas albums ir viens no visvairāk pārdotajiem Eiropas Savienībā (izņemot mūziķu dzimteni).

Balvas pasniegšanas ceremoniju varēs vērot TV ekrānos, un tā notiks Nīderlandes pilsētā Groningenā mūzikas festivāla “EuroSonic Noorderslag” English atklāšanas vakarā. Pasākumu vadīs britu televīzijas seja Džūls Holands, un tajā uzstāsies gan šā gada, gan iepriekšējo gadu laureāti.

Šāgada uzvarētāji ir vairāki ļoti populāri Eiropas mūziķi. Papildus jau minētajiem Vinstonam un Sliimy laureāti ir arī Milow (Beļģija), Pēters Fokss (Vācija), “Soap&Skin” (Austrija), Kerli (Igaunija), Jennija Vilsone (Zviedrija), “Buraka Som Sistema” (Portugāle), Esme Dentersa (Nīderlande) un Džezupa Ferreri (Itālija).

Vēl nav zināms, kura no 10 minētajām grupām ieguvusi publikas simpātiju balvu, ko piešķir pirmo reizi. Balsojums notika internetā pagājušā gada decembrī.

Šo balvu piešķir jau septīto gadu pēc kārtas, godinot starptautiskus panākumus guvušus māksliniekus un vienlaicīgi arī popularizējot Eiropas mūzikas nozari, kurā ir nodarbināti ap 600 000 cilvēku.

Savulaik “Boarder Breakers” balvu ieguvuši nu jau plaši pazīstami mākslinieki un grupas, piemēram, Karla Bruni, Adele, Keitija Melua, Demjens Raiss, “The Fratellis”, Gabriels Rioss un “Tokio Hotel”.

 

“European Border Breaker” balva 2010 English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites