Navigatsioonitee

Border Breakers Awards'i auhinnatseremoonial on rambivalguses uued staarid - 14/01/2010

Auhinna 2010 European Border Breakers Award logo© EU

Autasustatakse neid Euroopa muusikuid, kes on välja andnud väljaspool oma kodumaad enimmüünud debüütalbumid.

Prantsusmaa sentsatsioon Sliimy ning briti laulja ja laulukirjutaja Charlie Winston on sel aastal auhinna European Border Breakers Awards English võitjate hulgas.

Tunnustades edu laiema kuulajaskonnani jõudmisel, antakse kõnealused Euroopa auhinnad muusikutele, kelle debüütalbumeid on ELis (väljaspool nende kodumaad) kõige enam müüdud.

Auhinnad antakse kätte reedel ka televisioonis ülekantava tseremoonia käigus, mis leiab aset Madalmaade linnas Groningenis. See on osa muusikafestivali EuroSonic Noorderslag English avaõhtust. Õhtujuht on briti teletäht Jools Holland ning ürituse raames astuvad üles nii praegused kui ka endised võitjad.

Käesoleva aasta võitjad on Euroopa muusikamaastikul vägagi tuntud. Peale Charlie Winstoni ja Sliimy kuuluvad võitjate hulka veel Milow (Belgia), Peter Fox (Saksamaa), Soap&Skin (Austria), Kerli (Eesti), Jenny Wilson (Rootsi), Buraka Som Sistema (Portugal), Esmee Denters (Madlamaad) ja Giusy Ferreri (Itaalia).

Veel ei ole välja kuulutatud publikuauhinna laureaati, kelle inimesed on kümne võitja hulgast parimaks valinud. Asjaomane Interneti-hääletus toimus detsembris.

Juba seitsmendat aastat korraldatav üritus näitab rahvusvahelist edu ja toetab Euroopa muusikatööstust, kus töötab ligikaudu 600 000 inimest.

Varasemate võitjate ridades on sellised praeguseks maailmanimega artistid nagu Carla Bruni, Adele, Katie Melua, Damien Rice, The Fratellis, Gabriel Rios ja Tokio Hotel.

 

2010 Border Breaker awards English

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad