Cesta

Nové hvězdy současné evropské hudební scény v záři reflektorů - 14/01/2010

Logo soutěže European Border Breakers 2010 © EU

Cenu si odnesou evropští hudebníci, jejichž debutní album bylo nejprodávanější po celé Evropě.

Mezi vítězi letošního ročníku soutěže European Border Breakers English patří objev francouzského popu Sliimy a britský zpěvák a skladatel Charlie Winston.

V této hudební soutěži se hodnotí prodávanost debutního alba umělce po celé Unii, tedy nikoli pouze v zemi, odkud pochází.

Slavnostní předávání cen se bude konat tento pátek při zahájení hudebního festivalu EuroSonic Noorderslag English v nizozemském městě Groningen a bude ho možné sledovat v živém televizním přenosu. Pořadem bude provádět britský televizní komentátor a hudebník Jools Holland a vystoupí v něm vítězové letošního i minulých ročníků soutěže.

Mezi letošními laureáty figurují i nejžhavější objevy evropské hudební scény. Kromě již uvedených zpěváků Charlieho Winstona a Sliimyho k nim patří belgický zpěvák Milow, Peter Fox z Německa, Soap&Skin z Rakouska, zpěvačka Kerli z Estonska, zpěvačka Jenny Wilson ze Švédska, portugalská hudební skupina Buraka Som Sistema z Portugalska, zpěvačky Esmee Denters z Nizozemska a Guisy Ferreri z Itálie.

Během večera bude oznámen vítěz ceny veřejnosti, jímž bude jeden z uvedených 10 hudebníků. Hlasování o této ceně proběhlo po internetu minulý rok v prosinci.

Tato soutěž, v níž se hodnotí mezinárodní úspěch účastníků a podporuje evropský hudební průmysl, se koná již sedmým rokem a každoročně se na její organizaci podílí kolem 600 000 lidí.

Mezi vítězi minulých ročníků byli například tito umělci: Carla Bruni, Adele, Katie Melua, Damien Rice, The Fratellis, Gabriel Rios a Tokio Hotel.

 

Hudební soutěž European Border Breakers 2010 English

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy