Navigačný riadok

Čas plynie... - 24/11/2009

Logo: tvorivosť a inovácia: Európsky rok 2009 ©EC

V rámci súťaže hľadajú mladí ľudia z Európy a iných kútov sveta kreatívne riešenia problémov súčasnosti. Súťaž sponzorovaná EÚ podnecuje tvorivé myslenie mladých ľudí.

Boj proti zmenám klímy, podpora sociálnej zodpovednosti v rámci podnikania, boj proti hladu a chudobe – úlohy ostali utajené až do začiatku súťaže Európsky tábor inovácie a tvorivosti English .

Do 24-hodinovej súťaže organizovanej v Bruseli sa zapojilo okolo stovky mladých ľudí vo veku od 15 do 18 rokov. Väčšina z nich bola z EÚ, ale niektorí prišli zo vzdialenejších kútov sveta, ako napr. Izrael, Rusko a Mali.

Tábor zorganizovala organizácia Junior Achievement – Young Enterprise Europe (Ja-Ye) v spolupráci s Európskou komisiou. Podujatie, ktoré je súčasťou Európskeho roka tvorivosti a inovácie češtinaDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskisvenska , poskytlo mladým ľuďom z rôznych krajín príležitosť využiť svoje špecifické schopnosti pri hľadaní tvorivých riešení niektorých z dlhodobých problémov súčasnosti.

Študenti boli rozdelení do zmiešaných medzinárodných tímov, z ktorých šesť postúpilo do dvojhodinového finálového kola, ktoré sa uskutoční 25. novembra v tlačovej miestnosti Komisie. Tímom pomáhali a radili dobrovoľníci spomedzi pracovníkov Komisie.

Víťazný tím vyberie panel zástupcov nadnárodných spoločností a vedúcich pracovníkov Komisie.

Pozrite si postupujúce tímy! češtinaDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskisvenska

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy