Ścieżka nawigacji

Zegar tyka... - 24/11/2009

Logo Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009 ©EC

Startujący w zawodach młodzi ludzie z Europy i spoza jej granic szukają kreatywnych rozwiązań realnych problemów.

Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, propagowanie odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw, trwałe rozwiązania dla problemu głodu i ubóstwa – to tematy europejskiego konkursu innowacji i kreatywności English , które objęte były tajemnicą aż do momentu rozpoczęcia tego odbywającego się w Brukseli 24-godzinnego wydarzenia.

Jego uczestnikami są młodzi ludzie (ok. 100 osób) w wieku pomiędzy 15 a 18 rokiem życia. Większość pochodzi z UE, jednak niektórzy przybyli z tak dalekich krajów, jak Izrael, Rosja czy Mali.

Organizatorami konkursu są wspierająca młodych przedsiębiorców sieć Junior Achievement Young Enterprise Europe wraz z Komisją Europejską. Inicjatywa ta wpisuje się w działania prowadzone w ramach Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji, który stanowi wyjątkową okazję dla młodych współzawodników pochodzących z różnych środowisk, by znaleźć kreatywne rozwiązania niektórych ze współczesnych i przyszłych problemów.

Uczestników podzielono na wielonarodowościowe drużyny, z których sześć przystąpi do dwugodzinnej rundy finałowej odbywającej się 25 listopada w sali prasowej Komisji. Drużynom pomagają i doradzają wolontariusze z Komisji.

Jury składające się z reprezentantów międzynarodowych przedsiębiorstw i doświadczonych urzędników Komisji dokona wyboru zwycięzcy.

Poznaj zwycięzców

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki