Navigatsioonitee

Kell tiksub... - 24/11/2009

Logo: loovus ja innovatsioon: Euroopa aasta 2009 ©EC

Võistlus annab Euroopa ja muude riikide noortele võimaluse leida reaalsetele probleemidele loovaid lahendusi. ELi rahastatud võistlus esitab noortele väljakutse mõelda loovalt.

Võitlus kliimamuutusega, sotsiaalse vastutuse edendamine ettevõtluses, nälja ja vaesuse kõrvaldamine jätkusuutlikul moel – lahendamist vajav probleem jäi saladuseks kuni Euroopa innovatsiooni ja loovuse laagri English alguseni.

Brüsselis korraldatud 24-tunnisel võistlusel osales umbes sada 15–18 aastast noort. Enamus noortest olid pärit EList, kuid mõned tulid ka kaugemalt, nagu näiteks Iisraelist, Venemaalt ja Malist.

Laagri korraldas organisatsioon „Junior Achievement Young Enterprise Europe” koostöös Euroopa Komisjoniga. Üritus on osa Euroopa loovuse ja innovatsiooni aastast češtinaDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskisvenska ning see andis erineva taustaga noortele võimaluse leida loovaid lahendusi mõnedele kaasaja pikaajalistele probleemidele.

Õpilased jagati eri rahvuseid koondavatesse meeskondadesse, kellest kaks pääsesid edasi kaks tundi kestvasse finaalvooru, mis toimus komisjoni pressiruumides 25. novembril. Komisjoni vabatahtlikud olid valmis meeskondi abistama ja nõustama.

Võitjameeskonna valis välja rahvusvaheliste ettevõtete esindajatest ja komisjoni kõrgetest ametnikest koosnev paneel.

Vaadake, kes võitsid! češtinaDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskisvenska

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad