Cesta

Soutěž kreativity pro mládež - 24/11/2009

Logo Evropského roku tvořivosti a inovací 2009 © ES

Mladí lidé z Evropy i odjinud se během soutěže EU snažili najít kreativní řešení problémů ze skutečného života.

Až do zahájení Evropské soutěže tvořivosti a inovací English se nevědělo, jaký problém se bude řešit. Zda se bude jednat o boj proti změně klimatu, o podporu sociální odpovědnosti v podnikání či o udržitelné řešení otázek chudoby a hladu.

Této 24hodinové soutěže se v Bruselu zúčastnilo okolo 100 mladých lidí ve věku 15 až 18 let. Většina z nich byla z EU, ale někteří přijeli až z Izraele, Ruska či Mali.

Soutěž byla součástí Evropského roku tvořivosti a inovací a uspořádala ji organizace „Junior Achievement Young Enterprise Europe“ ve spolupráci s Evropskou komisí. Mladým lidem nejrůznějšího původu umožnila využít svého nadání a vzdělání k nalezení kreativních řešení některých dlouhodobých problémů dnešního světa.

Studenti byli rozděleni do mezinárodních týmů. Šest z nich postoupilo do dvouhodinového finále, které se uskutečnilo 25. listopadu v tiskové místnosti Komise. Na místě byli k dispozici dobrovolníci z Komise, kteří týmům pomáhali a radili.

Vítězný tým byl vybrán porotou složenou ze zástupců mezinárodních firem a vedoucích úředníků Komise.

Seznam vítězů

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy