Navigācijas ceļš

ES vēsture dažos klikšķos - 26/10/2009

ES grāmatveikala plakāts, Frankfurtes grāmatu gadatirgū atklājot digitālo bibliotēku © EC

Jaunajā ES digitālajā bibliotēkā cilvēki var internetā iepazīties ar pēdējos 60 gados tapušajām ES publikācijām.

ES grāmatveikals 2009. gada 16. oktobrī atklāja savu digitālo bibliotēku. Tagad internetā ir pieejams ikviens dokuments, ko ES laidusi klajā kopš 1952. gada, — veseli 110 000 publikāciju. Digitālajā bibliotēkā ir iekļauti arī arhīvu materiāli, bet pavisam tās piedāvātajā iespaidīgajā klāstā ir 12 miljoni skenētu lappušu 50 valodās.

Viens no senākajiem bibliotēkas dokumentiem ir Žana Monē runa, ar kuru viņš — viens no Eiropas integrācijas idejas autoriem — 1952. gada septembrī uzstājās Asamblejā, kas vēlāk kļuva par Eiropas Parlamentu.

Digitālo bibliotēku izveidoja tāpēc, ka radās milzīgs pieprasījums pēc to publikāciju elektroniskajām versijām, kuru krājumi bija izsīkuši. Sešus mēnešus pēc šāda pakalpojuma ieviešanas 2007. gadā dienestu bija pārplūdinājuši pieprasījumi atsūtīt šīs publikācijas ieskenētas PDF datnes veidā.

Grāmatveikalu vada ES Publikāciju birojs, kas 2008. gadā vien publicēja 842 “Oficiālā Vēstneša” numurus (šajā periodiskajā izdevumā ir iekļauti visi ES juridiskie dokumenti), kā arī 8446 citas publikācijas, kuru kopējais metiens sasniedza 46,3 miljonus eksemplāru. Visas šīs publikācijas ir pieejamas ES grāmatveikalā, kur tās bez maksas var lejupielādēt PDF formātā vai pasūtināt iespiestā veidā.

Jaunā digitālā bibliotēka būs integrēta portālā Europeana — visas Eiropas bibliotēku un arhīvu digitālajā versijā.

Plašāk par ES grāmatveikalu

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites