Navigatsioonitee

ELi ajalugu hiireklõpsu kaugusel - 26/10/2009

EU Bookshopi plakat digiraamatukogu avamisel Frankfurdi raamatumessil © EC

Uus ELi digiraamatukogu võimaldab üldsusele on-line-juurdepääsu viimase 60 aasta jooksul avaldatud ELi väljaannetele.

16. oktoobril avas EU Bookshop oma digiraamatukogu – on-line-kogu, mis nüüdseks sisaldab kõiki ELi välja antud dokumente alates aastast 1952, s.o 110 000 väljaannet. Pärast arhiivide lisamist sisaldab digiraamatukogu nüüd 12 miljonit skaneeritud lehekülge 50 eri keeles.

Üks raamatukogu vanimaid dokumente on Euroopa integratsiooni algusaegade ühe juhtkuju Jean Monnet' 1952. aasta septembris peetud kõne ühisassamblee (Euroopa Parlamendi eelkäija) ees.

Digiraamatukogu loodi vastusena suurele nõudmisele nende väljaannete digitaalversioonide järele, mille tiraaž on lõppenud. 2007. aastal käivitati pdf-failide nõudeteenus, kuid nõudlus oli nii suur, et kuue kuuga oli talitus töösse uppunud.

Teenust EU Bookshop haldab ELi väljaannete talitus, mis ainuüksi 2008. aastal andis välja ELi õigusdokumente sisaldava Euroopa Liidu Teataja 842 numbrit ning 8 446 muud väljaannet, mida levitati 46,3 miljonit eksemplari. Kõik need väljaanded on kättesaadavad veebisaidil EU Bookshop, kust neid on võimalik tasuta alla laadida PDF-failidena või tellida paberkandjal.

Uus digiraamatukogu ühendatakse digikoguga Europeana, mis sisaldab raamatu- ja arhiivikogusid kogu Euroopast.

EU Bookshop – lisateave

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad