Naršymo kelias

Dumilijonasis „Erasmus“ studentas - 06/10/2009

Jaunuolių grupelė  © EB

Pagal programą „Erasmus“, kurią pradėta įgyvendinti maždaug prieš 22 metus, užsienyje studijavo arba stažavosi jau 2 milijonai Europos studentų.

Ar kada nors norėjote studijuoti Barselonoje arba stažuotis Londone? Vien tik 2007–2008 mokslo metais užsienyje studijavo 160 000 Europos studentų ir paskaitas skaitė 27 000 dėstytojų.

Kitoje šalyje išklausyti mokymo kursai yra pripažįstami studento šalies universitete, taigi semestras ar du praleisti užsienyje tikrai nėra laiko švaistymas. Studentai turi galimybę ne tik išplėsti žinias, bet ir susipažinti su kitomis kultūromis bei tapti labiau nepriklausomi. Kad programos „Erasmus“ dalyviams būtų lengviau padengti gyvenimo išlaidas, jiems, priklausomai nuo šalies, kurioje yra įsisteigęs jų šalies universitetas, skiriama maždaug 250 EUR mėnesinė stipendija.

Pagal šią programą taip pat skatinami dėstytojų mainai ir bendrasis Europos aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas. Šiuo metu programoje dalyvauja per 4 000 aukštųjų mokyklų iš 31 šalies – tarp jų yra 90 % ES universitetų. Šis skaičius turėtų padidėti, kai šių metų pabaigoje prie programos prisijungs Kroatija ir Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija.

Pagal programą „Erasmus“ stipendijos skiriamos ir norintiems atlikti darbinę praktiką užsienio įmonėje arba organizacijoje. Šia galimybe nori pasinaudoti vis daugiau studentų: 2007–2008 mokslo metais jų buvo apie 20 000.

Daugiau apie programą „Erasmus“ DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos