Navigatsioonitee

Erasmus jõuab 2 miljoni üliõpilasvahetuseni - 06/10/2009

Rühm noori © EC

Ligikaudu 22 aastat pärast programmi Erasmus käivitamist on selle abiga välismaale õppima läinud või seal tööpraktika leidnud kaks miljonit Euroopa üliõpilast

Olete kunagi mõelnud õppimisele Barcelonas või praktikale Londonis? Ainuüksi õppeaastal 2007/2008 läks välismaale õppima või õpetama 160 000 Euroopa üliõpilast ning 27 000 kõrgkoolide töötajat.

Üliõpilase koduülikool võtab teises riigis läbitud kursusi arvesse ning seepärast ei ole välismaal õppides veedetud semestri või kahe puhul kindlasti tegemist mahavisatud ajaga. Lisaks akadeemiliste võimaluste avardamisele soodustab programm isiklikumal tasandil kultuuridevaheliste oskuste täiustamist ning õpetab üliõpilastele iseseisvust. Igakuine umbes 250 euro suurune stipendium (sõltuvalt saaja koduülikooli asukohariigist) aitab katta elamiskulud.

Programmi raames edendatakse ka õppejõudude vahetusi ning üldist koostööd kõrgkoolide vahel Euroopas ja mujalgi. Praegu osaleb programmis üle 4 000 kõrgkooli 31 riigist (sealhulgas 90 % ELi ülikoolidest). Kõnealune arv suureneb veelgi käesoleva aasta lõpus, kui programmiga Erasmus ühinevad Horvaatia ja endine Jugoslaavia Makedoonia Vabariik.

Programmi Erasmus raames on stipendiumid olemas ka tööpraktika jaoks välismaal asuvates ettevõtetes ja organisatsioonides. Kõnealust võimalust kasutab üha rohkem üliõpilasi – õppeaastal 2007/2008 näiteks 20 000.

Lugege täiendavalt programmi Erasmus kohta DeutschEnglishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad