Cesta

Program Erasmus překročil dvoumilionovou hranici - 06/10/2009

Skupinka mladých lidí © ES

Během 22 let od zahájení programu Erasmus mohly už dva miliony evropských studentů studovat či pracovat v zahraničí.

Chtěli byste studovat třeba v Barceloně nebo absolvovat praxi v Londýně? Jen ve školním roce 2007/2008 odešlo do zahraničí studovat 160 000 evropských studentů a 27 000 vysokoškolských učitelů zase vyučovalo na zahraniční univerzitě.

Kurzy, které student navštěvuje v jiné zemi, mu uzná i jeho domovská univerzita, takže semestr (nebo dva) strávený v zahraničí není určitě ztrátou času. Program se studentům snaží nejen rozšiřovat akademický obzor, ale také podporovat jejich mezikulturní dovednosti a nezávislost. Studenti dostávají měsíční stipendium ve výši přibližně 250 eur (v závislosti na místě domovské univerzity), které jim pomáhá pokrýt životní náklady.

Program rovněž podporuje výměnu učitelů a všeobecnou spolupráci mezi vysokými školami v Evropě i mimo ni. V současné době se programu účastní 90 % univerzit EU a celkem přes 4 000 vysokých škol ze 31 zemí. Toto číslo vzroste, až se ke konci roku k programu přidá Chorvatsko a Bývalá jugoslávská republika Makedonie.

Finanční prostředky z programu lze použít i na praxe ve firmách a organizacích v zahraničí. Této možnosti využívá čím dál tím více studentů (ve školním roce 2007/2008 jich bylo okolo 20 000).

Další informace o programu Erasmus DeutschEnglishfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy