Navigačný riadok

Európske jazyky v centre pozornosti - 24/09/2009

Veľkoplošný plagát k Európskemu dňu jazykov na hlavnom sídle Komisie v Bruseli © EC

Európsky deň jazykov je oslavou rozmanitosti, ktorú svojimi jazykmi ponúka EÚ. Prečítajte si o podujatiach, ktoré sa tento týždeň konajú vo vašej krajine.

Ústrednou myšlienkou dňa jazykov je podnietiť záujem dospelých aj detí o jazyky a jazykovú výučbu. V ponuke je viac ako 300 podujatí v celej EÚ, ktoré sú určené naozaj všetkým – bez ohľadu na vek či jazykové schopnosti.

Môžete sa zapojiť do hry alebo kvízu, navštíviť literárny večer alebo prispieť svojim názorom do diskusie o jazykovej politike.

Pre slovenských študentov a učiteľov je pripravený večer francúzskej kultúry, videokonferencia s Parížom alebo jazyková výmena s inými školami v EÚ, ktorá prebieha formou pohľadníc.

V Bruseli a Luxemburgu, kde má svoje sídla Európska komisia, je naplánovaná konferencia a stretnutie s novinármi na tému jazykového vzdelávania v útlom veku s komisárom pre viacjazyčnosť Leonardom Orbanom (24. a 25. septembra).

Pre deti je 25. septembra pripravený deň rozprávok, spevu, jazykových hier a ďalších aktivít.

Stredné školy sa okrem toho ešte stále môžu prihlásiť do tohtoročnej súťaže v preklade Juvenes Translatores. Posledný deň registrácie je 20. október a súťaž sa uskutoční 24. novembra.

Zoznam podujatí Európskeho dňa jazykov Englishfrançais – vyhľadávanie podľa krajiny

Zastúpenia Komisie v členských štátoch EÚ – kontaktné miesta pre organizátorov podujatí

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy