Navigācijas ceļš

Eiropas valodu svētki - 24/09/2009

ES Valodu dienas plakāts uz ēkas sienas © EC

Eiropas Valodu dienā daudzina dažādās valodas, kurās runā ES. Ieskatieties sarakstā, kur uzskaitīti pasākumi, kuri jūsu valstī noritēs nedēļā pirms 26. septembra.

Mērķis ir stimulēt sabiedrības interesi par valodām un mudināt pieaugušos un bērnus tās apgūt. Lai kāds arī būtu jūsu vecums un interese par valodām, jums izdosies izvēlēties kaut ko sev no daudzajiem par godu šim notikumam organizētajiem pasākumiem (Lielbritānijā un Īrijā vien to ir vairāk nekā 50).

Tiek rīkoti visdažādākie pasākumi, sākot ar izklaidējošiem un beidzot ar nopietnākiem: spēles, viktorīnas, literāri vakari un apaļā galda diskusijas par valodu politiku.

Ja 25. septembrī esat Londonā, dodieties aplūkot valodu stendu Viktorijas stacijā, un piedalieties konkursā, kas uzvarētājam kā balvu piedāvā itāļu valodas kursus, vai uzziniet par pieaugušajiem domātajiem valodu kursiem pasākumos, kurus rīko visā Lielbritānijā.

Divās galvenajās Komisijas mītnes pilsētās Briselē un Luksemburgā notiks konference un presei domāts pasākums par valodu apguvi agrīnā vecumā. Tajā piedalīsies daudzvalodības komisārs Leonards Orbans (24.-25. septembrī).

25. septembrī visu dienu norisināsies stāstu stāstīšana, dziedāšana, valodu spēles un citas bērniem domātas aktivitātes.

Lai uzzinātu par pasākumiem Latvijā, ieskatieties Valsts valodas aģentūras mājaslapā.

Visbeidzot, neaizmirsīsim, ka vidusskolām vēl ir laiks, lai reģistrētos tulkošanas konkursam “Juvenes Translatores”. Reģistrēšanās termiņš ir 20. oktobris, un konkurss notiks 24. novembrī.

Eiropas Valodu dienas pasākumi Englishfrançais — meklējot izvēlieties jūs interesējošo valsti

Komisijas pārstāvniecības dalībvalstīs — kontaktpersonas pasākumu rīkotājiem

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites