Navigatsioonitee

Euroopa keeltepidu - 24/09/2009

ELi keeltepäeva plakat komisjoni hoonel © EC

Euroopa keeltepäeval seatakse tähelepanu keskpunkti arvukad Euroopa Liidus räägitavad keeled. Tutvuge üritustega, mis toimuvad teie riigis 26. septembrile eelneval nädalal.

Keeltepäeva eesmärk on edendada huvi keelte ja nende õppimise vastu nii täiskasvanute kui ka noorte hulgas. Seega peaks olenemata teie vanusest või sellest, miks te keelte vastu huvi tunnete, leiduma rohkem kui 300 ürituse hulgas mõni teile huvipakkuv sündmus.

Korraldatakse nii meelelahutuslikke kui ka tõsisemat laadi üritusi, alates mängudest ja viktoriinidest ning lõpetades kirjandusõhtute ja ümarlauaaruteludega keelepoliitika teemal.

Kui olete 25. septembril Tallinnas, siis astuge sisse Viru Keskusesse, kus tutvustatakse terve päeva jooksul Euroopa keeli ja keeleõppevõimalusi. Samuti saate osa võtta tasuta keeletundidest.

Euroopa Komisjoni põhiasukohtades Brüsselis ja Luxembourgis toimub 24.–25. septembrini muu hulgas konverents ja pressiüritus varajase keeleõppe teemal, millel osaleb ka keelelise mitmekesisuse volinik Leonard Orban.

25. septembril toimuvad terve päeva jooksul mitmed lasteüritused: lugude jutustamine, laulmine, keelemängud jm.

Samuti on ELis asuvatel keskkoolidel endiselt võimalik registreeruda selle aasta tõlkevõistlusele „Juvenes Translatores”. Registreeruda saab kuni 20. oktoobrini ning võistlus toimub 24. novembril.

Euroopa keeltepäeva üritused Englishfrançais riikide kaupa

Komisjoni esindused ELi liikmesriikides – kontaktid ürituste korraldajatele

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad