Navigācijas ceļš

Labdien, skolotāj! - 21/08/2009

Zēns klasē neklausās skolotājā © EK

ESAO apsekojumā atklāts, ka skolotājiem trūkst motivācijas un ka 13 % no mācību stundas laika paiet, ieviešot disciplīnu.

Drīz beigsies vasaras brīvdienas. Uz skolu pošas ne tikai skolēni, arī skolotāji gatavojas atgriezties darbā.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (ESAO) Englishfrançais nesen publicēja starptautiska apsekojuma Englishfrançais rezultātus par mācību darbu skolā. Apsekojumu veica 23 valstīs (no tām 15 bija ES dalībvalstis).

Šo pētījumu atbalstīja ES cerībā, ka mācību iestādēm radīsies skaidrāks priekšstats par to, kā palīdzēt darbā skolotājiem, kuru kopskaits ES ir apmēram 6,25 miljoni.

Iepriekšējos ESAO apsekojumos vērtēja skolēnu sekmes, bet šis bija veltīts skolotāju un skolu direktoru darbam. Rezultātus apkopoja mācību vides un skolotāju darba apstākļu salīdzinājumā, kas starptautiskā mērogā tika sagatavots pirmo reizi.

Trijiem no četriem skolotājiem trūkst motivācijas uzlabot stundu pasniegšanas kvalitāti, bet trijās skolās no piecām darbu stundās traucē skolēnu sliktā uzvedība. Īrijas, Portugāles, Spānijas un Itālijas skolotāji sūdzējās par to, ka viņu darbs netiek sistemātiski vērtēts un trūkst atgriezeniskās saites. Izglītības iestādes no tā var secināt, ka vajadzīga shēma, kā izteikt atzinību labākajiem skolotājiem.

Rodas iespaids, ka visās apsekotajās valstīs trūkst kvalificētu pedagogu. Tomēr rādītāji ir visnotaļ atšķirīgi — piemēram, Polijā pārāk maz skolotāju ir 12 % skolu, bet Turcijā veselos 78 % skolu.

Rezultāti liecina, ka izglītības politikas veidotāji varētu efektīvāk atbalstīt skolotājus un skolēnus, ja lielāku uzsvaru liktu uz mācību rezultātiem, nevis mācību programmu.

ES skolotāju izglītība English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites