Naršymo kelias

Mokytojos nesiklausantis moksleivis © EB

EBPO atliktas tyrimas rodo, kad mokytojai yra praradę motyvaciją ir 13 % pamokos laiko sugaišta drausmindami neklaužadas.

Baigiantis vasaros atostogoms naujiems mokslo metams turi nusiteikti ne tik vaikai – mokytojai taip pat rengiasi grįžti į darbą.

EBPO Englishfrançais neseniai paskelbė tarptautinio mokymo ir mokymosi tyrimo Englishfrançais rezultatus. Tyrimas atliktas 23 šalyse, iš kurių 15 yra ES valstybės narės.

ES rėmė tyrimą, tikėdamasi, kad jis švietimo institucijoms suteiks galimybę aiškiau suvokti, kaip būtų galima padėti apie 6,25 mln. ES mokytojų.

Per ankstesnius EBPO tyrimus buvo vertinamos moksleivių žinios, tačiau dabar domėtasi mokytojais ir mokyklų direktoriais. Pirmą kartą rezultatai panaudoti palyginti įvairių šalių mokymosi aplinką ir mokytojų darbo sąlygas.

Trys iš keturių mokytojų mano, kad jiems trūksta paskatų gerinti darbo kokybę, o nedrausmingi mokiniai trukdo vesti pamokas trijose mokyklose iš penkių. Airijos, Portugalijos, Ispanijos ir Italijos mokytojai skundėsi, kad nėra jokio sistemingo jų darbo vertinimo. Švietimo institucijos gali atsižvelgti į šį poreikį ir už gerą darbą skatinti tinkamu atlygiu ir pripažinimu.

Tyrimas rodo, kad visose šalyse trūksta kvalifikuotų mokytojų. Vis dėlto duomenys labai nevienodi: Lenkijoje mokytojų trūksta 12 % mokyklų, o Turkijoje – 78 %.

Tyrimo rezultatai verčia manyti, kad atsakingi švietimo sistemos asmenys galėtų geriau padėti mokytojams ir mokiniams daugiau dėmesio skirdami mokymosi proceso rezultatams, o ne mokymo programoms.

ES mokytojų rengimas English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos