Navigačný riadok

Budúcnosť Európy je v rukách mladých ľudí - 12/08/2009

Európska únia ponúka mladým Európanom príležitosť na vyjadrenie ich názorov a pomáha im prispieť k formovaniu udržateľnej budúcnosti

Európska únia pri príležitosti desiateho Medzinárodného dňa mládeže English opätovne zdôraznila, že účasť mládeže na sociálnom, ekonomickom a politickom živote je kľúčová z hľadiska pokroku a udržateľného rozvoja našej spoločnosti.

V EÚ žije 96 miliónov mladých ľudí vo veku 15 až 29 rokov, čo je približne 20 % populácie. Aby EÚ mohla reagovať na ich očakávania, vytvorila program Mládež v akcii DeutschEnglishfrançais. Medzi jeho ciele patrí podpora občianskej účasti, solidarity a tolerancie, ako aj povzbudenie záujmu o budúcnosť Európy.

Na dosiahnutie týchto cieľov program obsahuje opatrenia zamerané na:

• zvýšenie mobility v EÚ a mimo nej;

• podporu neformálneho vzdelávania a medzikultúrneho dialógu;

• podporu začlenenia všetkých mladých ľudí bez ohľadu na ich vzdelanie alebo sociálne a kultúrne pozadie.

Preto Európska dobrovoľnícka služba DeutschEnglishfrançais (EDS) podporuje účasť mladých na rôznych formách dobrovoľných činností, ktoré prebiehajú v EÚ a vo svete. EDS umožňuje mladým ľudom vo veku 18 – 30 rokov, aby počas 2 až 12 mesiacov pracovali v zahraničí na projektoch verejného záujmu a získali tak skúsenosť, ktorá ich bude pozitívne formovať v tomto kľúčovom období ich života.

Minulú zimu sa 8 motivovaných mladých Európanov stretlo v rámci projektu EDS v mestečku Redon na západe Francúzska. S pomocou miestnych škôl a asociácií pomohli zorganizovať akciu s názvom Týždeň Európy. Vďaka pobytu si nezlepšili len svoje jazykové znalosti, ale získali aj jedinečnú životnú skúsenosť. Takéto činnosti bezpochyby prispievajú k napredovaniu Európy.

Viac o politike EÚ v oblasti mládeže DeutschEnglishfrançais

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy