Ścieżka nawigacji

Młodzi przyszłością Unii - 12/08/2009

Unia Europejska zachęca młodzież do uczestnictwa w budowaniu lepszej przyszłości

Z okazji obchodzonego już po raz dziesiąty Międzynarodowego Dnia Młodzieży English Unia Europejska przypomina nam o tym, że zaangażowanie młodzieży w sprawy społeczne, gospodarcze i polityczne ma zasadnicze znaczenie dla trwałego rozwoju europejskiego społeczeństwa.

Osoby w wieku od 15 do 29 roku życia to 20 proc. populacji UE, czyli 96 mln ludzi. Aby wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, Unia zainicjowała program „Młodzież w działaniu” DeutschEnglishfrançais. Cele programu to propagowanie aktywnej postawy obywatelskiej, solidarności i tolerancji, jak również zainteresowanie młodych przyszłością Unii.

Działania realizowane w ramach programu mają:

• ułatwiać mobilność w UE oraz poza jej granicami,

• wspierać edukację nieformalną i dialog międzykulturowy,

• zapewniać integrację młodzieży bez względu na pochodzenie społeczne czy kulturowe bądź możliwości edukacyjne.

Za pośrednictwem organizacji Wolontariat europejski DeutschEnglishfrançais (ang. European Voluntary Service − EVS) młodzi ludzie mogą brać udział w działalności dobroczynnej zarówno w UE, jak i poza jej granicami. W projektach o charakterze ogólnym trwających od 2 do 12 miesięcy mogą uczestniczyć młodzi ludzie w wieku od 18 do 30 lat. Tego rodzaju doświadczenia mogą mieć ogromne znaczenie dla ich przyszłości.

Zimą zeszłego roku ośmioro młodych Europejczyków wzięło udział w projekcie EVS realizowanym w Redon, na zachodzie Francji. Tam zostali powitani przez szkoły i organizacje miejskie, wraz z którymi zorganizowali „Tydzień Europy”. Doskonalenie znajomości języków obcych to tylko jedna z wielu zalet tego rodzaju wyjazdów. To właśnie dzięki takim działaniom Europa wciąż idzie naprzód.

Polityka UE w dziedzinie młodzieży − więcej informacji DeutschEnglishfrançais

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki