Naršymo kelias

Europos Sąjungos ateitis – jaunimo rankose - 12/08/2009

Europos Sąjunga suteikia jaunimui galimybę išsakyti nuomonę ir padėti kurti tvarų pasaulį.

Dešimtą kartą minimos Tarptautinės jaunimo dienos English proga Europos Sąjunga primena, kad, siekiant mūsų visuomenės pažangos ir tvaraus vystymosi, itin svarbu, kad visuomeninėje, ekonominėje ir politinėje veikloje dalyvautų jaunimas.

ES gyvena 96 milijonai 15–29 metų jaunuolių; jie sudaro beveik 20 % jos gyventojų. Kad patenkintų jų lūkesčius, ES įgyvendina programą „Veiklus jaunimas“ DeutschEnglishfrançais. Programos tikslas – skatinti jaunų europiečių pilietinį dalyvavimą, solidarumą ir toleranciją, o kartu paraginti juos susimąstyti apie Europos Sąjungos ateitį.

Siekiant šių tikslų programoje numatyti tam tikri veiksmai:

• remti judumą Europos Sąjungoje ir už jos ribų;

• propaguoti neformalųjį švietimą ir kultūrų dialogą;

• skatinti visų jaunuolių įtrauktį, nepaisant išsilavinimo, socialinės padėties ar kultūrinio pagrindo.

Atsižvelgdama į tai, Europos savanorių tarnyba DeutschEnglishfrançais remia jaunimo dalyvavimą įvairioje savanoriškoje veikloje ir Europos Sąjungoje, ir už jos ribų. Tarnyba suteikia galimybę 18–30 metų jaunuoliams 2–12 mėnesių padėti įgyvendinti visuotinės svarbos projektus užsienyje. Taip jie įgyja vertingos patirties svarbiame savo gyvenimo etape.

Praėjusią žiemą aštuoni entuziazmo kupini Europos jaunuoliai padėjo įgyvendinti Europos savanorių tarnybos projektą Prancūzijos vakaruose įsikūrusiame Redono mieste. Jie lankėsi miesto mokyklose ir organizacijose ir padėjo surengti „Europos savaitę“. Per šią viešnagę pagerėjo jaunuolių kalbos žinios ir prasiplėtė jų akiratis. Tokios iniciatyvos neabejotinai padeda Europai žengti į priekį.

Daugiau informacijos apie ES jaunimo politiką DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos