Naršymo kelias

Investuojama į jaunimą - 27/04/2009

Septynių jaunuolių grupinė nuotrauka © EB

Jaunuolių nedarbo lygis didėja greičiau, tad reikia rengti naują ilgalaikę jų padėties gerinimo strategiją.

Reaguodama į ekonomikos krizę Komisija, be kita ko, siūlo ateinančių dešimties metų jaunimo politikos strategijos pakeitimus. Naująja strategija DeutschEnglishfrançais, kuri susijusi su įvairiomis politikos sritimis, siekiama stiprinti ES šalių tarpusavio bendradarbiavimą sprendžiant jaunimo klausimus.

Pirmoji taikioje ir sienų beveik nevaržomoje Europoje auganti jaunuolių (15–25 m.) karta turi daugiau galimybių negu jų tėvai ir seneliai. Tačiau susirasti nuolatinį darbą tampa vis sudėtingiau, taigi daugelis šių jaunuolių gyvena nepalankiomis sąlygomis, trukdančiomis tapti savarankiškiems ir visapusiškai integruotis į visuomenę. Daugelis Europos jaunuolių yra priversti dirbti laikiną darbą, nes nuolatinės darbo vietos rasti negali.

Be taikomų priemonių DeutschEnglishfrançais, ES siekia padėti šalims koordinuoti pastangas atverti galimybes švietimo ir užimtumo srityse ir jaunuolius labiau įtraukti į visuomenės gyvenimą, pvz., skatinti juos imtis pilietinės veiklos. Strategijoje visų pirma pabrėžiama neformaliojo švietimo, savanoriškos veiklos ir profesinio mokymo svarba siekiant įsitvirtinti darbo rinkoje, ypač mokyklos nebaigusiems jaunuoliams, kurie, manoma sudaro 15 %.

Komisija skatina nuolatinį dialogą tarp nacionalinių vyriausybių ir jaunimo, kuris yra vis labiau vertinamas turtas. Jaunimas yra gyvybiškai svarbus, nes jis turės užimti į pensiją išeinančių asmenų darbo vietas, bet jaunuoliai šiuo metu sudaro 20 % visų gyventojų, o iki 2050 m. šis skaičius turėtų sumažėti iki 15 %.

Siekdama, kad politika būtų formuojama pagrįstai, ES paskelbė išsamią jaunimo ataskaitą English. Tai pirmoji ataskaita, kurioje išsamiai aptariama jaunimo padėtis. Nuo šiol tokios ataskaitos bus skelbiamos kas trejus metus.

Šių metų vasario mėn. darbo neturėjo apie 17,5 % jaunesnių negu 25 metų europiečių, o 2008 m. vasarį jų buvo 14,7 %. Šių metų rodiklis yra daugiau negu dvigubai didesnis už bendrą ES nedarbo lygį, kuris šiais metais yra 7,9 % (praėjusiais metais tuo pačiu metu jis buvo 6,8 %).

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos