Navigačný riadok

Európska jar je plná nápadov - 14/04/2009

logo Európskej jari 2009 © EC

Európski politici sa v rámci projektu Európska jar 2009 vrátia do škôl.

Európska únia je hlavnou témou diskusií a súťaží organizovaných na školách v celej Európe v rámci projektu Európska jar, ktorého sa priamo alebo prostredníctvom on-line debát zúčastňujú aj komisári a europoslanci.

Jednou z hlavných aktivít Európskej jari je návrat osobností verejného života „späť do škôl“, aby diskutovali so študentmi o európskych témach. V zozname potenciálnych hostí figurujú poslanci Európskeho parlamentu, komisári, univerzitní profesori a predstavitelia štátnych a regionálnych úradov, pričom o ich výbere a pozvaní rozhodujú v konečnom dôsledku samotní študenti.

Ako pomôcka pri výbere vhodných tém na diskusiu môže poslúžiť časopis Európska jar English . Na jeho vytvorení sa podieľali študenti vo veku 10 až 20 rokov a najnovšie články sa okrem iného sústreďujú na vplyv nového technologického plánu na portugalské školy a na definície tvorivosti a inovácie – ústredné témy Európskeho roku 2009 English .

Európska jar je každoročným podujatím, do ktorého sa môžu zapojiť školy z Európy i z celého sveta. Na prístup k aktivitám, súťažiam, informačným zdrojom, nástrojom a službám je potrebná registrácia. Zaregistrované školy potom môžu medzi sebou komunikovať, vymieňať si nápady a čerpať z informácií o iných kultúrach.

Európsku jar organizuje s finančnou pomocou EÚ sieť 31 európskych ministerstiev školstva, ktorá je známa ako European schoolnet.

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy