Ścieżka nawigacji

Pomysły siłą napędową Europy - 14/04/2009

Dzień Wiosny w Europie 2009 logo © EC

W ramach tegorocznej edycji Dnia Wiosny europejscy politycy odwiedzają szkoły w całej Europie.

W ramach Dnia Wiosny w szkołach na terenie całej Europy odbywają się debaty i konkursy o tematyce unijnej. W projekcie uczestniczą również komisarze UE i posłowie do Parlamentu Europejskiego, odwiedzając szkoły i odpowiadając na pytania swoich rozmówców na internetowych czatach.

Jedną z głównych inicjatyw tej kampanii jest „powrót do szkoły” osobistości życia publicznego po to, aby w dyskusjach przybliżyć młodzieży tematykę europejską. Oprócz posłów do Parlamentu Europejskiego i europejskich komisarzy na liście zapraszanych gości mogą się znaleźć nauczyciele akademiccy oraz przedstawiciele władz krajowych i regionalnych. Ostatecznie to uczniowie decydują o tym, z kim chcieliby się spotkać i do kogo wysłać zaproszenie.

Przy wyborze tematu do dyskusji pomocne może okazać się czasopismo online poświęcone Dniu Wiosny English . Najnowsze artykuły napisali uczniowie i studenci w wieku 10−20 lat. Ich tematem jest m.in. wpływ na portugalskie szkoły nowego planu mającego na celu upowszechnienie korzystania z nowoczesnych technologii oraz definicja kreatywności i innowacji – temat Roku Europejskiego 2009 English .

Dzień Wiosny to doroczna kampania otwarta dla wszystkich szkół w Europie, a także na całym świecie. Aby uzyskać dostęp do pakietu projektów, konkursów, zasobów, narzędzi oraz usług na portalu internetowym, szkoły muszą najpierw się zarejestrować w portalu. Mogą również nawiązać kontakt ze szkołami z całej Europy w celu wymiany pomysłów i lepszego poznania innych kultur.

Organizatorem Dnia Wiosny finansowanego ze środków UE jest sieć 31 europejskich ministerstw edukacji, znana pod nazwą „European schoolnet”.

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki