Navigācijas ceļš

Idejas virza Eiropu - 14/04/2009

Eiropas Pavasara 2009 logo © EK

Atzīmējot 2009. gada “Eiropas Pavasari”, Eiropas politiķi apmeklēs skolas visā Eiropā.

Visas ES skolās notiek diskusijas un konkursi, kuru uzmanības centrā ir Eiropas Savienība. Tos rīko pasākuma “Eiropas Pavasaris” ietvaros. Piedalās arī komisāri un Eiropas Parlamenta deputāti — viņi apmeklē skolas un atbild uz jautājumiem interneta tērzētavās.

Viens no “Eiropas Pavasara” galvenajiem pasākumiem ir plaši pazīstamu personu “atgriešanās skolas solā”, lai ar skolēniem apspriestu dažādus ar ES saistītus jautājumus. Iespējamo viesu sarakstā ir Eiropas Parlamenta deputāti, komisāri, augstskolu pasniedzēji, kā arī valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji. Tomēr tieši skolēni izvēlas, ko viņi gribētu satikt, un paši nosūta ielūgumus.

Labs avots, no kura smelties idejas par diskusiju tematiem, ir šā pasākuma tīmekļa vietnē atrodamais “Spring Day Magazine” English . Jaunākajos rakstos, ko sacerējuši skolēni un studenti vecumā no 10 līdz 20 gadiem, piemēram, apspriests, kādas izmaiņas gaidāmas skolās saistībā ar jauno Portugāles plānu — panākt, lai šajā valstī ikviens vairāk izmantotu modernās tehnoloģijas. Tāpat arī apcerēta radošuma un inovācijas definīcija — tā ir šogad atzīmējamā Eiropas gada English tēma.

“Eiropas Pavasari” rīko ik gadu, un tajā var iesaistīties visas skolas ES un citur. Tiklīdz skolas ir reģistrējušās, tās var piedalīties interneta portālā publicētajos pasākumos un konkursos, kā arī izmantot resursus, rīkus un pakalpojumus. Tās var arī sazināties ar citām skolām visā Eiropā, lai apmainītos idejām un uzzinātu vairāk par citām kultūrām.

“Eiropas Pavasari” rīko tīkls, kurā ir 31 Eiropas valsts izglītības ministrijas. Tas pazīstams kā “European schoolnet” — skolu tīkls. Pasākumu finansē Eiropas Savienība.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites