Navigatsioonitee

„Kevadpäeval” edendavad Euroopat ideed - 14/04/2009

„Kevadpäev Euroopas 2009” logo © EC

Üritustesarja „Kevadpäev 2009” raames külastavad Euroopa poliitikud koole kogu Euroopas

ELile pühendatud arutelud ja võistlused toimuvad igal aastal üritustesarja „Kevadpäev Euroopas” raames koolides kõikjal Euroopas. Volinikel ja Euroopa Parlamendi liikmetel on selles oma osa – nad külastavad koole ja vastavad küsimustele Interneti-arutelude käigus.

„Kevadpäeva” üheks keskseks ürituseks on see, kui avaliku elu tegelased lähevad „tagasi kooli” English, et arutleda õpilastega Euroopaga seotud teemadel. Võimalike külaliste nimekiri sisaldab Euroopa Parlamendi liikmeid, Euroopa Komisjoni volinikke, ülikoolide õppejõude ning riiklike ja piirkondlike ametiasutuste esindajaid. Kuid lõppude lõpuks on õpilased need, kes otsustavad, kellega nad soovivad kohtuda, ning saadavad neile seejärel ise kutsed välja.

„Kevadpäeva” Interneti-ajakirjas avaldatud artiklid on heaks alustuseks kõigile, kes soovivad leida huvitavat aruteluteemat. Hiljutised artiklid, mille on kirjutanud 10–20-aastased õpilased, hõlmavad näiteks mõju, mida avaldab koolidele Portugalis rakendatav uus kava, millega püütakse inimesi julgustada kasutama rohkem uuenduslikku tehnoloogiat. Samuti käsitletakse nendes artiklites loovuse ja innovatsiooni määratlusi, mis on Euroopa aasta 2009 English teemaks.

„Kevadpäev” on iga-aastane üritustesari, milles saavad osaleda kõik koolid Euroopas ja mujalgi. Pärast registreerimist on koolidel juurdepääs veebiportaalis leiduvatele tegevustele, võistlustele, vahenditele, tööriistadele ja teenustele. Samuti saavad nad suhelda teiste koolidega üle kogu Euroopa, et vahetada mõtteid ja saada rohkem teada teiste kultuuride kohta.

„Kevadpäeva” korraldab Euroopa Koolivõrguna tuntud 31 Euroopa haridusministeeriumi ühendav võrgustik ning selle korraldamist rahastab EL.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad