Navigācijas ceļš

Kibertelpa skolām - 13/02/2009

Skolotāji ievirza izglītības portāla attīstību jaunā gultnē.

Sākotnējā projekta iecere bija veicināt skolu sadarbību internetā. Tomēr četru gadu laikā ES sponsorētā tīmekļa vietne ir ieguvusi jaunu veidolu un kļuvusi par skolotāju populāru draugošanās vietni.

Šobrīd bezmaksas portālā eTwinning ir reģistrējušies aptuveni 55 000 skolotāju, direktoru un skolu bibliotekāru no 29 valstīm, un šis skaits strauji pieaug.

Nesenā “eTwinning” publikācijā “Piedzīvojumi valodā un kultūrā” kāds pasniedzējs, paredzot vispārējas pārmaiņas, izteicās, ka “nekad agrāk nav pieredzēta tik plaša skolu sadarbība”.

Šis tiešsaistes pakalpojums, ko izveidoja 2005. gadā saskaņā ar izglītības programmu DeutschEnglishfrançais “Comenius”, turpina pildīt savu pamatuzdevumu un sniedz skolām iespēju izveidot virtuālas klases, kas ir aprīkotas arī ar tehniku, kura vajadzīga audiokonferenču un videokonferenču organizēšanai. Dažādu valstu studenti drošā vidē var pulcēties sanāksmēs, saglabāt darba materiālus un apmainīties ar kopīgu projektu materiāliem. Šobrīd 23 valodās pieejamajā portālā ir reģistrēti vairāk nekā 5300 projekti. Ir pieejami komplekti “Izveido pats”, kas ļauj izstrādāt uzņēmuma modeli un jaunākiem skolēniem palīdz sacerēt digitālu pasaku.

Tomēr līdzīgi kā daudzos citos gadījumos kibertelpā, arvien vairāk skolotājiem atklājot šo tīmekļa vietni, tā sākusi dzīvot savu dzīvi. Divas trešdaļas no kopējā aktīvo lietotāju skaita, kas sasniedz 55 000, nepiedalās nevienā skolu projektā. Vairums ir reģistrējušies, lai sazinātos ar citiem izglītības darbniekiem un dalītos domām. Katru mēnesi skolotāji tīmekļa vietnē ievieto vairāk nekā 5000 paziņojumu.

Portālu sadarbībā ar 31 Eiropas izglītības ministriju pārvalda “Eiropas skolu tīkls” English. Panākumu spārnoti, vietnes veidotāji pagājušogad izveidoja jaunu portāla versiju, lai veicinātu šīs pārmaiņas. Tajā iekļauti jauni rīki (kā blogi un Wiki lapas), kas veicina vispārēju sadarbību, nevis tikai projektus.

Katru gadu organizē konkursu, lai atlasītu labākos projektus. Viens no šī gada finālistiem ir projekts, ko sagatavojušas četras skolas (Lielbritānijā, Francijā, Spānijā un Itālijā); projekta mērķis ir izzināt, kā mācību procesā var izmantot tīmekļapraides iespējas. Uzvarētājus paziņos gadskārtējā “eTwinning” konferencē, kas šogad notiks Prāgā 13.-15. februārī.

Lasiet vairāk par ES izglītības programmām un mūžizglītību DeutschEnglishfrançais .

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites