Naršymo kelias

Mokyklų internautų bendrija - 13/02/2009

Mokytojai keičia mokomosios svetainės pobūdį

Ši ES finansuojama interneto svetainė buvo sumanyta kaip projektas, kurio tikslas – padėti mokykloms bendradarbiauti internetu. Bet, praėjus ketveriems metams nuo įsteigimo, ja pasiekta daugiau – ji tapo populiaria mokytojų bendravimo internetu vieta.

Iki šiol nemokamame portale „eTwinning“ yra užsiregistravę maždaug 55 000 mokytojų, mokyklų direktorių ir bibliotekininkų iš 29 šalių, ir šis skaičius sparčiai didėja.

„Dar neteko matyti, kad Europos mokyklos bendradarbiautų tokiu mastu”, – naujausiame leidinyje „eTwinning. Nuotykiai kalboje ir kultūroje“ parašė vienas mokslininkas. Jis numatė didžiulį šio bendradarbiavimo poveikį.

Ši interneto paslauga pradėta teikti 2005 m. įgyvendinant ES švietimo programą DeutschEnglishfrançais „Comenius“. Ja ir toliau tęsiama tai, kam ji buvo įdiegta, – sudaromos sąlygos mokykloms steigti virtualias klases su įvairia, pavyzdžiui, garso ir vaizdo konferencijų, įranga. Įvairių šalių moksleiviai gali saugiai rengti susitikimus, laikyti darbus ir keistis bendriems projektams skirtais šaltiniais. Šiuo metu portale, kuriame informacija teikiama 23 kalbomis, įregistruota per 5 300 projektų. Jame pateikti priemonių rinkiniai, padedantys įgyvendinti kai kuriuos projektus, pavyzdžiui, įsteigti netikrą bendrovę arba sukurti pasaką skaitmeniniu formatu.

Tačiau, kaip dažnai nutinka elektroninėje erdvėje, svetainės pobūdis pakito, kai ja pradėjo domėtis vis daugiau mokytojų. Du trečdaliai iš 55 000 aktyvių narių nėra registruoti jokiame mokyklų projekte. Dauguma užsiregistravo tam, kad susipažintų su kitais švietimo srities specialistais ir pasidalytų idėjomis. Kiekvieną mėnesį mokytojai svetainėje paskelbia per 5 000 žinučių.

Portalą administruoja Europos mokyklų tinklas English, kuriame bendradarbiauja 31 Europos švietimo ministerija. Padrąsinti sėkmės, svetainės administratoriai praėjusiais metais portalą atnaujino, kad paskatintų idėjų mainų tendenciją. Dabar jame pateikiami ne tik projektai, bet ir bendradarbiauti skirtų naujų priemonių (pavyzdžiui, tinklaraščiai ir redaguojami informaciniai tinklalapiai).

Kasmet rengiamas konkursas, kuriame renkami geriausi projektai. Šiais metais į finalą pateko ir keturių mokyklų (JK, Prancūzijos, Ispanijos ir Italijos) projektas, kuriame nagrinėjamos prenumeruojamų garso bei vaizdo įrašų kaip mokymosi priemonių galimybės. Nugalėtojai bus paskelbti per metinę „eTwinning“ konferenciją, kuri įvyks Prahoje vasario 13–15 d.

Daugiau apie ES švietimo programas ir mokymąsi visą gyvenimą DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos