Navigatsioonitee

Küberühiskond koolidele - 13/02/2009

Õpetajad juhivad haridusalast veebisaiti uues suunas.

Kõnealuse projekti eesmärk oli algselt edendada koolidevahelist veebipõhist koostööd. Nüüd, neli aastat hiljem, on ELi toetatava veebisaidi missioon muutunud – sellest on saanud populaarne suhtlusvõrgustik õpetajatele.

Praeguse seisuga on tasuta portaaliga eTwinning liitunud 55 000 õpetajat, koolijuhti ja raamatukoguhoidjat 29 liikmesriigist. Liitunute arv kasvab pidevalt.

“Kunagi varem pole Euroopa koolide koostöö võtnud selliseid mõõtmeid,” kirjutas üks akadeemik hiljutises väljaandes eTwinning – Seiklused keeles ja kultuuris , ennustades projektile suurepäraseid tulemusi tulevikus.

Veebipõhine projekt, mis algatati 2005. aastal haridusalase programmi DeutschEnglishfrançais Comenius raames, toimib siiani oma algse eesmärgi heaks – võimaldada koolidel luua virtuaalsed klassiruumid, mille vahendusel oleks võimalik pidada ka heli- ja videkonverentse. Erinevate riikide õpilased saavad ühisprojektide puhul turvalises keskkonnas pidada koosolekuid, salvestada töid ja vahetada materjale. Portaalis on käesoleva seisuga registreeritud enam kui 5300 projekti, mis on kättesaadavad 23 keeles. Portaalist on võimalik leida näiteks tööriistu mänguettevõtte asutamiseks ning väiksemate laste jaoks digitaalse muinasjutu valmistamiseks.

Kuid nagu sageli küberruumide puhul juhtub, on veebisait hakanud iseseisvat elu elama, kuna üha enam õpetajaid on selle avastanud. Kaks kolmandikku 55 000 aktiivsest liikmest ei ole veebisaidile registreerunud kooliprojektiga. Enamik neist on portaaliga liitunud selleks, et suhelda teiste haridustöötajatega ja jagada ideid. Iga kuu postitavad õpetajad saidil enam kui 5000 teadet.

Portaali haldab European Schoolnet English, mis on rahvusvaheline partnerlus, milles osaleb 31 Euroopa haridusministrit. Saanud projekti edust julgustust, käivitasid veebmeistrid eelmisel aastal kõnealuse trendi jätkamiseks portaali uue versiooni. Selles pakutakse uusi tööriistu (nagu blogid ja wiki), mis on suunatud üldisemale koostööle, mitte ainult projektidele.

Igal aastal korraldatakse võitslus parimate projektide väljaselgitamiseks. Tänavuse konkursi finalistide hulgas on nelja kooli (Ühendkuningriigi, Prantsusmaa, Hispaania ja Itaalia) projekt, milles uuritakse netisaadete kasutamist õppevahendina. Võitjad kuulutatakse välja iga-aastasel eTwinningu konverentsil, mis toimub seekord 13.–15. veebruarini Prahas.

Lugege täiendavalt ELi haridusprogrammid – elukestev õpe DeutschEnglishfrançais kohta.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad