Naršymo kelias

Vaikai galės saugiau naršyti internete - 10/02/2009

ES tarpininkavo sudarant susitarimą dėl saugesnio interneto su 17 bendravimo internetu svetainių.

Septyniolika svarbiausių interneto svetainių, tarp jų „Facebook“, „MySpace“, „YouTube“, Prancūzijos vaizdo svetainė „Dailymotion“ ir populiarus virtualus pasaulis vaikams „Habbo Hotel“, susitarė įdiegti priemones jaunuoliams apsaugoti nuo neišmintingo rizikavimo savo privatumu ir saugumu.

Per praėjusius metus bendravimo internetu tinklų naudotojų skaičius Europoje išaugo daugiau kaip 35 %. Šių tinklų svetainėmis nuolat naudojasi apie 42 mln. internautų. Manoma, kad iki 2012 m. šis skaičius išaugs daugiau nei dvigubai.

Bendravimo internetu tinklų svetainėse stengiamasi, kad naudotojai jaustųsi tarsi būtų artimų draugų rate, o iš tikrųjų apie juos gali perskaityti milijonai žmonių. Šie skaitmeniniai privačios informacijos sandėliai kelia pavojų naudotojams – jie gali gauti įžeidžiančias žinutes arba su jais užmegzti ryšį gali bandyti lytiškai priekabiaujantys asmenys.

Šios svetainės taip pat yra aukso kasyklos reklamos skelbėjams, nes naudotojai įveda informaciją apie save, ir jiems gali būti siūlomos tos prekės ir paslaugos, kurios, tikėtina, jiems bus patrauklios.

Per Saugesnio interneto dienai DeutschEnglishfrançais skirtą ceremoniją pasirašytame susitarime 17 bendrovių susitarė užtikrinti, kad:

  • apie neleistiną elgesį naudotojai galėtų pranešti tiesiog spustelėję mygtuką;
  • nepilnamečių naudotojų internetiniams profiliams ir kontaktų sąrašams būtų automatiškai suteikiamas statusas „privatu“;
  • nepilnamečių naudotojų privatūs profiliai nebebūtų randami atliekant paiešką;
  • privatumo parinktys būtų geriau matomos, kad naudotojai žinotų, kas matys jų internete skelbiamą informaciją – visas pasaulis ar tik jų draugai.

 

Bendrovės pažadėjo iki 2009 m. balandžio mėnesio daug nuveikti įgyvendindamos susitarimą. Kai kuriais atvejais atitinkamų veiksmų jau imtasi, nes tinklai stengiasi apsisaugoti nuo ieškinių dėl privatumo pažeidimo ir neteisėtos veiklos. Per pastaruosius dvejus metus svetainė „MySpace“ atsikratė 90 000 lytinių nusikaltėlių.

Už informacinę visuomenę ir žiniasklaidą atsakingos Komisijos narės Viviane Reding teigimu, susitarimas yra „svarbus žingsnis“, padėsiantis užtikrinti, kad naudotis bendravimo internetu tinklais vaikams būtų saugu.

Komisija taip pat pradėjo kovos su priekabiavimu internetu arba mobiliuoju telefonu kampaniją. Šis priekabiavimas kelia vis daugiau problemų. Paprastai priekabiaujama siunčiant nemalonias SMS žinutes ir skelbiant trikdančias nuotraukas arba vaizdo įrašus.

Kampanijos metu visos Europos valstybiniais ir komerciniais televizijos kanalais transliuojamas vaizdo siužetas apie mergaitę, prie kurios priekabiaujama internetu.

Daugiau informacijos apie ES saugaus interneto programą English.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos