Navigačný riadok

Ceny Border Breakers Awards pre nové hudobné hviezdy - 14/01/2009

Logo ceny European Border Breakers Awards 2009© EK

Európske skupiny a speváci ocenení za najpredávanejšie debuty.

Desať nových hudobných hviezd bude tento rok ocenených cenou European Border Breakers Awards English. Táto cena sa udeľuje skupinám, speváčkam a spevákom, ktorí predali v Európe najviac kusov svojho debutového albumu, pričom predaj vo vlastnej krajine sa do celkovej bilancie nezapočítava.

Tohtoroční víťazi patria medzi najhorúcejšie objavy európskej hudobnej scény – Adele (Spojené kráľovstvo), Alphabeat (Dánsko), AaRON (Francúzsko), Cinema Bizarre (Nemecko), The Dø (Francúzsko), Kraak & Smaak (Holandsko), Ida Corr (Dánsko), Lykke Li (Švédsko), The Script (Írsko) a The Ting Tings (Spojené kráľovstvo).

Odovzdávanie cien sa uskutoční v holandskom Groningene v rámci slávnostného otvorenia hudobného festivalu EuroSonic Noorderslag EnglishNederlands. Podujatie, na ktorom vystúpia minulí a súčasní víťazi, bude moderovať hviezda britskej TV Jools Holland.

Súťaž sa organizuje už šesť rokov. Jej cieľom je podpora európskeho hudobného priemyslu, ktorý zamestnáva približne 600 000 osôb.

V minulosti cenu získali dnes už uznávaní umelci - Carla Bruni, Tokio Hotel, Damien Rice, The Fratellis a Gabriel Rios Deutsch English français , ktorý vystúpi na tohtoročnom slávnostnom odovzdávaní cien vysielanom cez EBU sieť televíznych a rádiových staníc 17. januára od 20:15 (SEČ).

Jedným z minuloročných víťazov je fínska skupina Sunrise Avenue, ktorá bola ocenená za svoj album „On the Way to Wonderland“. Mikko Saukkonen, manažér spoločnosti Bonnier Amigo, pre ktorú skupina nahráva už druhý album, povedal, že cena im priniesla skutočne veľa pozornosti. „Sme si istí, že to skupine v budúcnosti pomôže,“ povedal Saukkonen.

Sledujte podujatie cez Európsku vysielaciu úniu English.

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy