Ścieżka nawigacji

Nowe gwiazdy europejskiej sceny muzycznej - 14/01/2009

Logo European Border Breakers Award 2009 © EC

Przyznano nagrody dla najlepiej sprzedających się debiutanckich albumów muzycznych.

W tym roku w świetle jupiterów podczas rozdania europejskich nagród muzycznych English stanie dziesięć zespołów. Nagrody te przyznawane są muzykom, których debiutanckie albumy najlepiej się sprzedają w UE, lecz poza granicami kraju, z którego pochodzą.

Tegoroczni laureaci to Adele (Wielka Brytania), Alphabeat (Dania), AaRON (Francja), Cinema Bizarre (Niemcy), The Dø (Francja), Kraak & Smaak (Holandia), Ida Corr (Dania), Lykke Li (Szwecja), The Script (Irlandia) oraz The Ting Tings (Wielka Brytania).

Wręczenie nagród nastąpi w holenderskim mieście Groningen w dniu otwarcia festiwalu EuroSonic Noorderslag EnglishNederlands i będzie transmitowane przez telewizję. Gospodarzem wieczoru będzie Jools Holland z telewizji brytyjskiej, a w koncercie udział wezmą tegoroczni zwycięzcy oraz laureaci poprzednich edycji.

Nagrody przyznawane są od sześciu lat w ramach wspierania europejskiego przemysłu muzycznego, w którym pracuje około 600 tys. osób.

Laureaci poprzednich edycji to między innymi Carla Bruni, Tokio Hotel, Damien Rice, The Fratellis oraz Gabriel Rios Deutsch English français , który urodził się w Portoryko, a mieszka w Belgii. Wystąpi on podczas tegorocznej ceremonii, która będzie transmitowana przez sieci telewizyjne i radiowe EBU w sobotę 17 stycznia od godziny 20.15 (czasu środkowoeuropejskiego).

W zeszłym roku nagrodę otrzymał między innymi fiński zespół rockowy Sunrise Avenue za album „On The Way to Wonderland”. Mikko Saukkonen, zajmujący się promocją dla wytwórni Bonnier Amigo, mówi, że dzięki tej nagrodzie zespół zwrócił na siebie uwagę i teraz nagrywa kolejny album. „Jesteśmy pewni, że również w przyszłości ta nagroda będzie atutem”.

Koncert można będzie obejrzeć za pośrednictwem Europejskiej Unii Nadawców English.

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki