Navigatsioonitee

Läbimurre välismaal – auhinnaga Border Breakers awards tunnustatakse uusi staare - 14/01/2009

2009. aasta European Border Breakers Award auhinna logo© EC

Euroopa muusikuid autasustatakse suure müügiedu saavutanud debüütalbumite eest.

Kümme uut staari on tänavusel European Border Breakers awards English auhindade jagamise tseremoonial tähelepanu keskmes. Tunnustamaks edu saavutamist laiema publiku seas, antakse Euroopa auhinnad muusikutele, kes saavutavad ELis (s.t. ka väljaspool nende kodumaad) oma debüütalbumiga suure müügiedu.

Käesoleva aasta võitjateks on ühed Euroopa muusikalava kuumimad nimed – Adele (Ühendkuningriik), Alphabeat (Taani), AaRON (Prantsusmaa), Cinema Bizarre (Saksamaa), The Dø (Prantsusmaa), Kraak & Smaak (Madalmaad), Ida Corr (Taani), Lykke Li (Rootsi), The Script (Iirimaa) ja The Ting Tings (Ühendkuningriik).

Auhindade jagamise tseremooniast, mis toimub Groningenis (Madalmaad) muusikafestivali EuroSonic Noorderslag EnglishNederlands avaõhtul, tehakse ka teleülekanne. Õhtu juhiks on Briti teletäht Jools Holland ning sellel esinevad nii tänavuse kui ka varasemate aastate võitjad.

Juba kuuendat korda toimuva auhindade jagamisega tunnustatakse edu saavutamist rahvusvahelisel tasandil ning toetatakse Euroopa muusikatööstust, mis annab tööd ligikaudu 600 000 inimesele.

Varasematel aastatel on auhinna võitjateks olnud muu hulgas sellised artistid nagu Carla Bruni, Tokio Hotel, Damien Rice, The Fratellis ja Gabriel Rios Deutsch English français – Puerto Ricos sündinud ning Belgias elav laulja. Gabriel Rios astub üles ka tänavusel tseremoonial, mis salvestatakse otse ja kantakse üle Euroopa Ringhäälinguliidu (EBU) tele- ja raadiojaamade võrgustikus laupäeval, 17. jaanuaril, algusega kell 20.15 (Kesk-Euroopa aja järgi).

Üks eelmise aasta võitjatest oli Soome rokkansambel Sunrise Avenue, mis võitis auhinna oma albumi „On The Way to Wonderland” eest. Plaadifirma Bonnier Amigo (kes esindab ka kõnealust bändi) turundusjuht Mikko Saukkonen märkis, et auhind on oma teist albumit lindistavale bändile juba tähelepanu tõmmanud. „Usume kindlalt, et see tuleb bändile tulevikus kasuks”.

Vaata või kuula show'd Euroopa Ringhäälinguliidu English kaudu.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad