Cesta

Jak se prosadit i v zahraničí – nové hvězdy soutěže Border Breakers - 14/01/2009

Logo soutěže European Border Breakers Award 2009 © ES

Evropští hudebníci byli oceněni za nejlépe prodávaná debutní alba.

Během letošního předávání cen European Border Breakers English se ve světle reflektorů zatřpytí deset nových hvězd hudební scény. Tyto ceny obdrží evropští hudebníci, jejichž debutní alba se nejlépe prodávala v rámci EU, avšak mimo jejich domovskou zemi.

Letošními vítězi jsou Adele (Spojené království), Alphabeat (Dánsko), AaRON (Francie), Cinema Bizarre (Německo), The Dø (Francie), Kraak & Smaak (Nizozemsko), Ida Corr (Dánsko), Lykke Li (Švédsko), The Script (Irsko) a The Ting Tings (Spojené království).

Ceny budou předány během televizní show v nizozemském městě Groningen v rámci zahájení hudebního festivalu EuroSonic Noorderslag EnglishNederlands. Pořadem, během kterého vystoupí letošní i dřívější vítězové, bude provázet britská televizní hvězda Jools Holland.

Soutěž, která letos pokračuje již šestým kolem, poukazuje na mezinárodní úspěch vítězů a podporuje evropský hudební průmysl, jenž zaměstnává okolo 600 000 lidí.

Mezi dřívější vítěze patří například Carla Bruni, Tokio Hotel, Damien Rice, The Fratellis a Gabriel Rios Deutsch English français , zpěvák z Puerto Rica, který žije v Belgii. Ten rovněž vystoupí během letošního slavnostního předávání cen, jež bude vysíláno v rámci sítě evropských televizních a rozhlasových stanic EBU v sobotu 17. ledna 2009 od 20.15 SEČ.

Jedním z předchozích vítězů byla finská rocková skupina Sunrise Avenue, která vyhrála se svým albem „On The Way to Wonderland“ (Na cestě do říše divů). Mikko Saukkonen, propagační manažer skupiny v rámci hudebního vydavatelství „Bonnier Amigo“, uvedl, že díky ceny si kapely všimla veřejnost a ta již nahrává své druhé album. „Jsme si jisti, že pomůže kapele i v budoucnu.“

Show lze sledovat jako video nebo zvukový záznam prostřednictvím Evropské vysílací unie English .

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy