Navigācijas ceļš

Labu ceļavēju jaunajiem matrožiem! - 31/10/2008

Jaunieši berž burinieka klāju © EC

Deviņu valstu jaunieši kopā burā un strādā uz kuģa, piedaloties ES jaunatnes programmā.

Viņi bija no deviņām visnotaļ dažādām Eiropas valstīm, taču viena lieta visiem bija kopīga — viņi prata peldēt!

Tā nebija sagadīšanās, jo šie 52 jaunieši bija pieteikušies pavadīt sešas dienas uz Portugāles burinieka klāja, lai mestos aizraujošā piedzīvojumā, kur pārbaudītu nevis kuģošanas māku, bet prasmi sadzīvot ar citiem.

Šis bija tikai viens no pavisam 33 projektiem, kas pretendē uz balvu English Eiropas jaunatnes nedēļas (2.–9. novembris) konkursā. Projektus īstenoja ES programmā “Jaunatne darbībā” English, lai veicinātu izpratni un iecietību starp dažādām kultūrām.

Lielisks veids, kā to panākt, ir sapulcēt dažādu tautību jauniešus ar atšķirīgiem dzīvesstāstiem, lai strādātu uz viena kuģa klāja.

“Dzīvei uz kuģa borta piemīt kaut kas vienreizējs — tev jādzīvo kopā ar pārējiem ierobežotā telpā, kur katram cilvēkam ir savs uzdevums grupas ikdienā,” stāsta Alešandrs Žesinto no Portugāles jaunatnes organizācijas H2O, kas rīkoja šo pasākumu. Viņš labi zina, par ko runā, jo pats ir dienējis Portugāles kara flotē.

Jaunie matroži bija no Portugāles, Spānijas, Itālijas, Ungārijas, Latvijas, Igaunijas, Bulgārijas, Polijas un Rumānijas. Piecas dienas pavadījuši mācībās uz sauszemes, viņi pacēla enkuru Lisabonā 2007. gada 18. septembrī. Tāpat kā visiem pārējiem apkalpes locekļiem viņiem nācās berzt klāju, kambīzē gatavot ēdienu, siet mezglus un apgūt burāšanas mākslu.

Projektu konkurss ir tikai viens no pasākumiem, kas notiek Eiropas jaunatnes nedēļā English. Šīs ES iniciatīvas mērķis ir stiprināt jaunatnes pilsonisko apziņu. Gan lielās, gan mazās Eiropas pilsētās no 2. līdz 9. novembrim notiek diskusijas, lekcijas, koncerti, festivāli un izstādes.

Šajā nedēļā 20. gadskārtu atzīmē arī ES jaunatnes programmas. Vairāk nekā 1,5 miljoni jauniešu jau ir piedalījušies tādās programmās kā Eiropas brīvprātīgo dienests English, kur ieguva jaunas prasmes un interesantu pieredzi, uzturoties starptautiskā vienaudžu sabiedrībā.

ES jaunatnes programmas. Vai vēlaties piedalīties? English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites