Naršymo kelias

Gero vėjo jaunai įgulai! - 31/10/2008

Jaunuoliai šveičia didžiojo burlaivio denį © EK

Devynių šalių jaunuoliai pagal ES jaunimo programą mokėsi buriavimo ir komandinio darbo.

Jie – iš devynių skirtingų Europos šalių. Juos sieja mažiausiai vienas dalykas – visi moka plaukti.

Tai nėra sutapimas. 52 jaunuoliai šešioms dienoms užsiregistravo į tarnybą Portugalijos laivyne, siekdami pasinaudoti unikalia galimybe ne tik paragauti jūreivio duonos, bet ir išbandyti savo gebėjimą sutarti su kitais.

Tai vienas iš 33 Europos jaunimo savaitę (lapkričio 2–9 d.) į apdovanojimus pretenduojančių English projektų, kurie yra įtraukti į programą „Veiklus jaunimas“ English. Jų tikslas – pakantumo kitoms kultūroms ir jų vertinimo skatinimas.

O kaip gi geriau tai padaryti, jei ne sutelkti skirtingų tautybių ir kultūrų žmones darbui laive?

„Gyvenimas laive yra savitas: reikia gyventi su kitais mažoje erdvėje. Čia kiekvienam tenka svarbus vaidmuo kasdieniniame grupės gyvenime“, – sakė kelionę organizavusios Portugalijos jaunimo asociacijos H2O atstovas Alexandre'as Jacinto, kalbėjęs iš savo patirties – jam teko tarnauti Portugalijos laivyne.

Projekto dalyviai – Portugalijos, Ispanijos, Italijos, Vengrijos, Latvijos, Estijos, Bulgarijos, Lenkijos ir Rumunijos jaunuoliai. Pabaigę penkių dienų kursus sausumoje, 2007 m. rugsėjo 18 d. Lisabonoje jie pakėlė bures. Kaip kiekvienoje įguloje, jiems teko valyti denį, ruošti valgį, rišti mazgus ir mokytis buriuoti.

Projektai – tik vienas iš Europos jaunimo savaitės English – programos, kuria ES puoselėja jaunimo pilietinę dvasią – akcentų. Lapkričio 2–9 d. visos Europos miestuose ir miesteliuose rengiamos diskusijos, paskaitos, koncertai, festivaliai ir parodos.

Šią savaitę taip pat pažymimas ES jaunimo programų dvidešimtmetis. Įvairiose programose, tokiose kaip „Europos savanorių tarnyba“ English, jau dalyvavo, naujų įgūdžių bei tarpkultūrinės patirties įgijo daugiau kaip 1,5 mln. jaunuolių.

Ar nori dalyvauti ES jaunimo programose? English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos