Navigācijas ceļš

Meistarības pārbaude - 22/09/2008

Grafikas dizaineris pie datora ekrāna

Pirmais ES arodmeistarības konkurss, reaģējot uz kvalificēta darbaspēka trūkumu Eiropas darba tirgū.

Vairāk nekā 400 jaunieši no 30 valstīm sacentās konkursā „EuroSkills 2008” English, kurā varēja piedalīties studenti un visi tie, kas tikko absolvējuši arodskolu vai piedalījušies citās arodizglītības programmās. Pasākums notika Roterdamā 18. ― 20. septembrī, un to apmeklēja ap 40 tūkstoši cilvēku.

Bija pārstāvēti neskaitāmi arodi, sākot ar tradicionālajiem, piemēram, galdniecība un mūrniecība, un beidzot ar mūsdienu informācijas laikmeta amatiem, piemēram, robotika un tīmekļa lapu veidošana. Šāda veida darbu veikšanai vajadzīgas īpašas prasmes, taču šodien darba tirgū kvalificēti darbinieki nemaz tik viegli nav atrodami.

Šādi meistarības konkursi ir rīkoti vairākās ES dalībvalstīs, bet šis bija pirmais, kas notika visas Eiropas mērogā. Pasākumu finansēja Eiropas Savienība, vēloties popularizēt izcilību un palielināt pieprasījumu pēc profesionālās izglītības un apmācības.

Jaunākās prognozes PDFEnglish liecina, ka nākamo astoņu gadu laikā ES ekonomika varētu radīt gandrīz 13 miljonus darbavietu. Turklāt mūsdienās pat visparastākajos amatos vajadzīgas labas prasmes, un uzņēmumiem var nākties krietni vien papūlēties, lai šīs vakances aizpildītu. Darbaspēks sarūk un noveco. Pat tur, kur darbinieku netrūkst, tiem ne vienmēr ir vajadzīgā kvalifikācija.

Lai nu kur, bet Roterdamas pasākumā par kvalificētu darbinieku trūkumu gan nevarēja sūdzēties. Daudzi no viņiem jau bija piedalījušies līdzīgos konkursos savā dzimtenē un citur pasaulē. Inženiertehniķis Daniels Bola no Ungārijas pērn ir uzvarējis divos pašmāju konkursos un labi startējis arī Japānas konkursā „WorldSkills”. Viņš ir specializējies mehāniskajā elektronikā jeb mehatronikā.

„Mehatronika ir joma, kur vajadzīgas daudzpusīgas prasmes,” viņš paskaidroja. „Man patīk elektronika, informācijas tehnoloģija un arī pneimatika, un mehatronikā visas šīs prasmes ir apvienotas.”

Pa pusei konkurss, pa pusei darbavietu gadatirgus — šis pasākums bija izdevība iepazīties ar potenciālajiem darba devējiem un uzzināt par arodskolām un profesionālās izglītības programmām. Apmeklētāji varēja savām acīm vērot, kā strādā konkursanti, un pat iemēģināt roku injekcijas ievadīšanā, mugursomas darināšanā, vārda plāksnes metināšanā un robota programmēšanā.

Ja šo notikumu palaidāt garām, neraizējieties. „EuroSkills” rīkotāji ir iecerējuši šo pasākumu rīkot regulāri — reizi divos gados un katrreiz citā valstī.

Profesionālā izglītība tiek popularizēta arī ar tādu ES iniciatīvu kā Mācekļu konference DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano , kas oktobrī notiks Parīzē. Tas ir viens no vairākiem pasākumiem, kuru mērķis ir izveidot Eiropas mācekļu apmaiņas programmu.

Leonardo da Vinci— ES profesionālās izglītības programma English .

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites