Naršymo kelias

Moki žodį – žinai kelią - 18/09/2008

Kabinose su ausinėmis sėdintys žmonės

Susirūpinusi užsienio kalbų įgūdžių trūkumu Komisija skatina mokytis kalbų ir suaugusiuosius, ir vaikus.

Ar norėtumėte mokytis bulgarų kalbos?O gal maltiečių arba airių?ES galima rinktis iš daugybės kalbų: 23 oficialiųjų ir daugiau kaip dar 60 kitų plačiai vartojamų kalbų.

Nepaisant gausios kalbų įvairovės, tik apie pusė ES piliečių gali susikalbėti antrąja kalba. Šiuo metu tai yra rimta pasaulio ekonomikos problema.

Naujame Komisijos politiniame dokumente raginama visoje ES laikytis požiūrio, kad mokytis užsienio kalbų reikėtų ne tik mokykloje, o visą gyvenimą.

Siekiama sudaryti galimybių mokytis kalbų ir vėliau, pavyzdžiui, jas numatant profesinio ir tęstinio švietimo programose. Geriausia būtų, kad europiečiai, be gimtosios, išmoktų bent dar dvi kalbas.

Užsienio kalbų įgūdžiai yra gyvybiškai svarbūs pažangiai ekonomikai. ES užsakymu atliktas tyrimas EnglishfrançaisRomâna rodo, kad daug mažųjų ir vidutinių įmonių žlunga dėl bendravimo kliūčių. Įdarbinimu užsiimantys asmenys teigia, kad jiems sudėtinga užpildyti tas darbo vietas, kuriose reikia užsienio kalbų įgūdžių.

Reikia ne tik anglų kalbos. Visame pasaulyje užsiimančioms verslu įmonėms vis labiau reikia darbuotojų, mokančių kitas kalbas: rusų ir vokiečių (Rytų Europoje), Prancūzų (Afrikoje) ir ispanų (Lotynų Amerikoje). ES ši problema paaštrėjo pastaraisiais metais prisijungus 12 naujų valstybių narių ir dėl to daugiau nei dvigubai padidėjus oficialiųjų kalbų skaičiui.

Užsienio kalbų žinios ne tik užtikrina ES konkurencingumą, bet ir padeda europiečiams geriau išnaudoti Europos integracijos teikiamas kultūrines bei socialines galimybes. ES paminės savo kalbų įvairovę rugsėjo 26-ąją – Europos kalbų dieną, kurią valstybėse narėse vyks kultūras jungiančiai kalbų įvairovei skirti renginiai.

Šiais metais Komisija taip pat surengė diskusijų daugiakalbystės EnglishfrançaisDeutsch Europoje tema. Jos buvo įtrauktos į 2008-ųjų, Europos kultūrų dialogo metų, renginių programą. Rugsėjį Briuselyje vykusiose paskutinėse diskusijose buvo aptariama, ar kalbų įvairovė yra ES turtas, ar įtampą keliantis reiškinys.

Siekdama skatinti mokytis užsienio kalbų ir kalbų komunikacijos meno Komisija šiais metais surengė vertimo raštu konkursą septyniolikmečiams.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos