Navigatsioonitee

Laste õigused on ka laste enda asi - 08/09/2008

Pildid: laulev laps, laps jalgpalliga, ülikonnas laps

Laste õiguste edendamise kampaania raames kutsutakse noori osalema plakativõistlusel. Võitjaid ootavad auhinnad ja Brüsseli-reis.

Käesoleva aasta võistluse keskmes on idee, et lastel on õigus kaitsele kuritarvitamise ja hooletusse jätmise eest. Osalejad peavad kujundama vastavateemalise plakati.

Komisjon loodab, et võistluse tulemusel hakkavad lapsed rääkima olukordadest, kus nad saaksid ja peaksid abi otsima. Parema vastukaja saamiseks on võistlejad jaotatud kahte vanuserühma (10–14 ja 15–18). Osalejad peavad moodustama vähemalt neljaliikmelise rühma. Oma panuse anda soovivate täiskasvanute jaoks on olemas juhiste komplektid.

Võistlust korraldatakse juba kolmandat aastat. Eelmisel aastal lõi kaasa 6 000 osalejat, mis on 2006. aastaga võrreldes kolm korda rohkem.

Töid hinnatakse kõigepealt liikmesriikides. Auhinnad antakse igas riigis üle 20. novembril – rahvusvahelisel lapse õiguste päeval.

Võitjad pääsevad teise ringi, et võistelda Euroopa tasandil. Detsembris kutsutakse iga vanuserühma kolm paremat võistkonda Brüsselis toimuvale auhinnatseremooniale. Korraldatakse ka ekskursioon linnas ning Euroopa institutsioonides.

Võidutöid eksponeeritakse ELi veebisaitidel ja liikmesriikides asuvates komisjoni esindustes. Töid võidakse kasutada ka laste õigusi käsitlevate tulevaste kampaaniate raames Euroopas.

Võistlus on osa ELi laiemast tegevusest lastele ohutu kasvukeskkonna tagamisel. Muud meetmed on:

  • Interneti turvalisemaks muutmine, juba toimiv mehhanism Internetis lapsporno ostmise tõkestamiseks,
  • laste kaitsmise kujundamine ülemaailmseks prioriteediks,
  • lastega kaubitsemise ja nende seksuaalse ärakasutamise vastane võitlus, kadunud laste teemaline abiliin EnglishPDF .

 

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad