Navigācijas ceļš

Ilgāka mūziķu autortiesību aizsardzība - 23/07/2008

Bundzinieks un trompetists uz kuģa

Jauns Komisijas priekšlikums paredz nodrošināt izpildītājiem finansiālos ienākumus no senāk izdarītiem ierakstiem vēl ilgi pēc to laišanas apgrozībā pirmo reizi.

Eiropā visaugstāk vērtētie dziedātāji ir tie, kuri mūs izklaidēja gadu desmitiem. Klifs Ričards, Šarls Aznavūrs, Nana Muskuri un Hulio Iglesiass – viņi visi uzstājušies turpat pusgadsimtu. Tomēr pašreizējās autortiesības ir spēkā tikai 50 gadus, un dziedātāji vairs nesaņem honorārus par saviem senākajiem priekšnesumiem tad, kad viņiem nauda, iespējams, būtu vajadzīga visvairāk.

Saskaņā ar priekšlikumu izpildītāji saņemtu papildu 150 līdz 2000 eiro gadā. Lai gan tas nav daudz tādiem dziedātājiem kā iepriekš minētie, kas uzstājās pārpildītos stadionos, tas būtu ļoti svarīgi studiju mūziķiem – tiem, kam ir tikai viens ieraksts un kas saņem vienu maksājumu.

Komisijas priekšlikums paredz paildzināt aizsardzību DeutschEnglishfrançais ierakstītiem priekšnesumiem un pašiem ierakstiem no 50 gadiem uz 95 gadiem. No izmaiņām likumā iegūs gan izpildītājs, gan ierakstu studija. Abas puses saņems maksājumu ik reiz, kad atskaņos konkrētos ierakstus pa radio vai publiskās vietās, kā bāri un tirdzniecības centri.

95 gadu aizsardzības periods novērsīs izmaiņas ienākumos, ar kurām saskaras atsevišķi izpildītāji gados, kā arī saskaņos autortiesību noteikumus mūzikā ar autortiesību noteikumiem rakstniecībā. Dziedātāju ienākumu drošība mudinātu viņus palikt Eiropā, un viņi nepārceltos uz valstīm ar stingrākiem autortiesību noteikumiem.

Šo aizsardzību arī attiecinātu uz muzikālajiem darbiem, kam ir vairāki autori, – patiesībā lielākoties tas ir tā. Šādus darbus aizsargātu autortiesības vēl 70 gadus pēc pēdējā visilgāk nodzīvojušā autora nāves.

Priekšlikumu papildina apspriešana, kas veltīta autortiesībām zināšanu ekonomikā PDFDeutschEnglishfrançais un tiecas izzināt, kā labāk izplatīt zināšanas par labu ekonomikai pasaulē, kas kļūst arvien digitalizētāka. Apspriešanā noskaidros, vai pašreizējie autortiesību noteikumi nodrošina pietiekamu aizsardzību "zināšanu produktiem", tādiem kā zinātnisko pētījumu rezultāti, un vai autori un izdevēji vēlas dalīties šajās zināšanās.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites