Naršymo kelias

Daugiau autorių teisių apsaugos muzikantams - 23/07/2008

Būgnininkas ir trimitininkas laive

Nauju Europos Komisijos pasiūlymu siekiama, kad atlikėjai ir toliau gautų pajamų iš ankstyviausiųjų savo įrašų, prabėgus daug laiko nuo prekybos jais pradžios.

Mėgstamiausi Europos atlikėjai džiugina mus jau ne vieną dešimtmetį. Cliffas Richardas, Charles Aznavouras, Nana Mouskouri ir Julio Iglesias scenoje jau beveik pusę šimtmečio. Autorių teisių apsauga pagal dabartinius įstatymus galioja tik 50 metų, taigi dainininkas nustoja gauti honorarus už ankstyviausius kūrinius tuo metu, kai galbūt pajamų jam reikia labiausiai.

Priėmus siūlomus pakeitimus, atlikėjai per metus papildomai gautų 150–2000 EUR. Minėtiesiems scenos grandams ši suma gal ir nėra didelė, bet tai didžiulis skirtumas atlikėjams, kviečiamiems tik vienam įrašui ir gaunantiems už tai vienkartinį atlygį.

Komisijos pasiūlyme numatyta pailginti įrašytų atlikėjų kūrinių ir pačių įrašų apsaugos DeutschEnglishfrançais laikotarpį nuo 50 iki 95 metų. Šis įstatymų pakeitimas būtų naudingas ne tik atlikėjams, bet ir įrašų gamintojams. Ir vieni, ir kiti gautų mokestį kiekvieną kartą, kai įrašas būtų grojamas per radiją ar viešose vietose, pavyzdžiui, baruose ar prekybos centruose.

Nustačius 95 metų apsaugos laikotarpį, būtų išspręsta pajamų problema, kuri atlikėjams gali iškilti sulaukus senyvo amžiaus, o muzikos atlikėjams galiojantys autorių teisių įstatymai būtų suvienodinti su rašytojams taikomomis teisės nuostatomis. Geriau apsaugojus dainininkų pajamas, jiems bus daugiau paskatų likti Europoje, o ne išvykti į kitas šalis, kur autorių teisės saugomos griežčiau.

Didesnė apsauga būtų suteikiama ir kelių autorių parašytiems muzikos kūriniams – iš tiesų tokių kūrinių yra dauguma. Jų autorių teisės nustotų galios tik praėjus 70 metų nuo paskutinio gyvo likusio autoriaus mirties.

Kartu su pasiūlymu pradėtos ir konsultacijos dėl autorių teisių žinių ekonomikoje PDFDeutschEnglishfrançais , stengiantis išsiaiškinti, kaip geriausiai skleisti žinias, skatinant vis labiau skaitmeninio pasaulio ekonomiką. Per konsultacijas bus nustatyta, dabartinėmis autorių teisių nuostatomis užtikrinama pakankama „žinių produktų“ (pvz., mokslinių tyrimų rezultatų) apsauga, ir ar autoriai ir leidėjai skatinami tokiomis žiniomis dalytis.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos