Navigācijas ceļš

Eiropas kino parāde Kannās - 19/05/2008

Francijas kultūras ministre Kristīne Albanela, Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu un mediju komisāre Viviāna Redinga

2008. gada Kannu kinofestivālā izceļas ES finansētās filmas, kas gūst arvien lielāku atzinību visā pasaulē.

Kannu kinofestivālam, kas šogad notiek 61. reizi, izraudzītas 14 filmas, kas uzņemtas ar ES programmas MEDIA Englishfrançais līdzfinansējumu.  No šīs programmas finansē Eiropas audiovizuālos projektus, kas, izmantojot kino, izceļ mūsu kontinenta kultūras daudzveidību.

Eiropas filmas plūc laurus kinofestivālos, un gadu gaitā tās ir redzējuši miljoniem skatītāju.

Tomēr Eiropas kino jāsaskaras ar milzīgu izaicinājumu gan starptautiskajā, gan vietējā frontē. 19. maijā, kad Kannās sesto reizi atzīmē Eiropas dienu Englishfrançais, ES pārstāvji tiekas ar Eiropas kultūras ministriem un producentiem, lai apspriestos, kā izvērst starptautisko sadarbību audiovizuālajā nozarē.

Mērķis ir panākt filmu apriti arī citās pasaules valstīs un ciešāk sadarboties ar filmu nozares pārstāvjiem ārpus ES.  Šādas starptautiskas partnerības turpmāk palīdzēs producēt un izplatīt Eiropas filmas.

Pagājušajā gadā Kannu festivālā bija iekļautas 11 filmas, ko finansēja no ES programmas MEDIA. Turklāt šogad dažas ES filmas — piemēram, Viltotāji un Dzīve rožainā gaismā — ieguva Oskaru balvas.

Šogad Kannu kinofestivālā piedalījās 14 ES līdzfinansētās filmas:  Gomorra, Delta, La frontière de l’Aube, Le silence de Lorna, The Palermo Shooting, Sangue pazzo, Entre les murs, Tulpan, Eldorado, Elève libre, Salamandra, Les bureaux de Dieu, Better things un Home.

Kannu kinofestivāla tīmekļa vietne Englishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites