Naršymo kelias

Europos kinas Kanuose susilaukė daug dėmesio - 19/05/2008

Prancūzijos kultūros ministrė Christine Albanel, Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barrosas ir už žiniasklaidą atsakinga Europos Komisijos narė Viviane Reding

Per 2008 m. Kanų festivalį paaiškėjo, kad ES finansuojamus filmus lydi vis didesnė sėkmė pasaulyje.

61-ajame Tarptautiniame Kanų festivalyje bus parodyta 14 pagal ES programą MEDIA Englishfrançais bendrai finansuotų filmų. Pagal šią programą finansuojami Europos garso ir vaizdo projektai, kuriais viešinama Europos kultūrinė įvairovė.

ES finansuojami filmai kino festivaliuose įvertinami dažnai, o juos jau pamatė milijonai žiūrovų.

Vis dėlto Europos filmų kūrėjai tiek tarptautinėje arenoje, tiek savo šalyse patiria sunkumų. Gegužės 19 d. per šeštąją „Europos dieną Englishfrançais“ Kanuose ES atstovai kartu su Europos šalių ministrais, atsakingais už garso ir vaizdo politiką, ir filmų kūrėjais svarstys, kaip paskatinti tarptautinį garso ir vaizdo pramonės bendradarbiavimą.

Siekiama glaudžiau bendradarbiauti su ES nepriklausančių šalių kino pramonės atstovais ir taip užtikrinti, kad Europos filmai būtų rodomi visame pasaulyje. Tokia tarptautinė partnerystė padėtų kurti ir platinti europietiškus filmus.

Praėjusiais metais Kanų festivalyje parodyta 11 bendrai pagal ES programą MEDIA finansuotų filmų. ES finansuoti filmai (pvz., „Klastotojai“ („Die Fälscher“) ir „Edit Piaf. Rožinis gyvenimas“ (La Môme)) šiemet jau triumfavo „Oskarų“ teikimo ceremonijoje.

2008 m. Kanų festivalyje bus parodyta 14 ES finansuotų filmų: Gomorra, Delta, La frontière de l’Aube, Le silence de Lorna, The Palermo Shooting, Sangue pazzo, Entre les murs, Tulpan, Eldorado, Elève libre, Salamandra, Les bureaux de Dieu, Better things ir Home.

Kanų kino festivalio svetainė Englishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos