Navigačný riadok

Zahoďte pas, vytiahnite diplom - 23/04/2008

Absolvent s diplomom

Z Viedne do Londýna – váš diplom alebo maturitu vám vďaka novému systému kvalifikácií uznajú okamžite bez ohľadu na to, kde sa s nimi prezentujete.

Európsky kvalifikačný rámec (EKR) zjednoduší porovnávanie kvalifikačných úrovní rôznych systémov vzdelávania krajín EÚ – diplom získaný v jednej krajine bude mať svoj ekvivalent v druhej krajine. Na čo to bude dobré? Vďaka novému systému sa ľudia budú môcť sťahovať za prácou a zvýši sa záujem o celoživotné vzdelávanie DeutschEnglishfrançais .

„Pri pohybe z jednej krajiny do druhej za prácou alebo štúdiom sa ľudia v Európe príliš často stretávajú s prekážkami,“ vyjadril sa v prospech nového opatrenia komisár EÚ pre odbornú prípravu a vzdelávanie DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano Ján Figeľ.

EKR je postavený na vedomostiach a ich uplatnení a zastrešuje rovnako vzdelávanie dospelých, odbornú prípravu, ako aj vyššie vzdelávanie. Na základe tohto návrhu si už mnoho krajín EÚ vytvorilo vlastné vnútroštátne kvalifikačné rámce.

Teraz by do roku 2010 mali svoje systémy preniesť do spoločného európskeho kvalifikačného rámca. Cieľom návrhu je, aby do roku 2012 každá nová kvalifikácia v rámci nadstavbového stredoškolského štúdia zodpovedala jednej z referenčných úrovní EKR.

Ďalšie informácie o európskom kvalifikačnom rámci English

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy