Ścieżka nawigacji

Dyplom ważny w całej Unii - 23/04/2008

Absolwent z dyplomem

Dzięki nowemu systemowi dyplomy maturalne, magisterskie i inne będą uznawane bez zbędnych formalności w całej Europie – od Dublina po Helsinki.

Europejskie ramy kwalifikacji sprawią, że porównywanie kwalifikacji zdobytych w różnych systemach edukacji, jakie istnieją w Unii, stanie się prostsze – dyplom uzyskany w jednym kraju będzie miał swój odpowiednik w pozostałych. Ułatwi to pracownikom przemieszczanie się w poszukiwaniu pracy oraz będzie bodźcem do uczenia się przez całe życie DeutschEnglishfrançais.

„Ludzie w Europie – pragnąc przenieść się do innego kraju w celu podjęcia nauki czy pracy – zbyt często napotykają na przeszkody”, powiedział komisarz ds. edukacji i szkoleń DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano Ján Figeľ, wyrażając zadowolenie z wprowadzenia nowego systemu.

Europejskie ramy kwalifikacji obejmują wiedzę i umiejętności praktyczne na poziomie kształcenia dorosłych, szkolenia zawodowego oraz szkolnictwa wyższego. Projekt ten już teraz zainspirował wiele państw UE do opracowania podobnego systemu na szczeblu krajowym.

Do 2010 r. państwa UE mają powiązać swoje systemy kwalifikacji z europejskimi ramami kwalifikacji. Natomiast do 2012 r. wszystkie nowe dyplomy wydawane przez placówki szkolnictwa wyższego w Unii powinny zawierać odniesienie do jednego z poziomów kwalifikacji określonych w europejskich ramach kwalifikacji.

Więcej na temat europejskich ram kwalifikacji English

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki